لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۱۲:۳۲

تجمع معلمان در مقابل مجلس


روزنامه سرمايه، از تجمع روز گذشته معلمان در مقابل مجلس خبر داده است. به نوشته اين روزنامه، نمايندگان کانون صنفی معلمان ايران و تشکلهای صنفی فرهنگيان سراسر کشور ديروز با تجمع در مقابل مجلس نگرانی خود را نسبت به عدم اجرای لايحه خدمات کشوری اعلام کردند.


سرمايه نوشته که حدود ۴۰۰ معلم از شهرهای مختلف ايران به تهران آمده و در هوای بارانی و سرد مقابل مجلس ايستادند و از نمايندگان خواستند نسبت به درخواست دولت برای استرداد لايحه خدمات کشوری واکنش نشان دهند.


اين روزنامه هم چنين نوشته که اجرای لايحه نظام پرداخت هماهنگ از مهمترين مطالبات معلمان طی سالهای اخير بوده است و معلمان پيش از اين نيز در تجمعاتی که به مناسبت روز جهانی معلم برگزار شده، بر ضرورت پرداخت هماهنگ حقوق تاکيد کرده اند.


خلبانانی که جذب شرکت های خارجی می شوند


روزنامه قدس، از نامه تعدادی از خلبانان به رييس مجلس خبر داده و نوشته که جمعی از خلبانان غيرنظامی شرکت های هواپيمايی مسافربری با نوشتن نامه ای برای حدادعادل، رسيدگی به مشکلات خود را خواستار شده اند.


خلبانان ايرانی اعلام کرده اند که ۱۰درصد خلبانانی که با سرمايه چند ميلياردی کشور موفق به کسب مهارت خلبانی شده اند، به دليل مساعد نبودن شرايط حقوقی، به شرکت های خارجی رهسپار شده و در آنجا با حقوق ماهيانه ۱۲ هزار دلار مشغول به کار شده اند

به نوشته اين روزنامه، خلبانان ايرانی اعلام کرده اند که ۱۰درصد خلبانانی که با سرمايه چند ميلياردی کشور موفق به کسب مهارت خلبانی شده اند، به دليل مساعد نبودن شرايط حقوقی، به شرکت های خارجی رهسپار شده و در آنجا با حقوق ماهيانه ۱۲ هزار دلار مشغول به کار شده اند.


نويسندگان اين نامه به رييس مجلس هشدارداده اند که طبق شواهد ومدارک موجود،بيش از ۴۰ درصد از خلبانان ديگر نيز در حال طی کردن مراحل پايانی جذب در خطوط هوايی شرکت های خارجی هستند.


آتش سوزی در هواپیما


روزنامه رسالت، از آتش سوزی در يک هواپيمای مسافربری در خط شيراز به تهران خبر داده است. به نوشته اين روزنامه، هواپيمای بویينگ ام دی متعلق به شرکت قشم اير، ساعت بيست و پنجاه دقيقه شنبه شب پس از۱۰دقيقه پرواز ازفرودگاه شيراز، به علت آتش گرفتن يکی ازموتورها مجبوربه بازگشت وفرود اضطراری دراين فرودگاه شده است.


اين روزنامه به نقل از يک منبع آگاه نوشته اين هواپيما به علت وجود مشکل درچرخ ها پس ازدوساعت تاخير اين فرودگاه را به مقصد تهران ترک کرد اما ده دقيقه پس ازپروازموتورسمت راست آن آتش گرفت وخلبان مجبوربه فرود اضطراری درفرودگاه شيرازشد.


رسالت،نوشته از ۱۲۳ مسافراين هواپيما، ۱۸ نفرازمسافران با احتمال وجود خطر، سوارهواپيما نشده ودرشيرازمانده بودند و پس ازوقوع حادثه دوم وايجاد حريق درموتورراست هواپيما حدود ۲۰ تا ۳۰ نفرازمسافران که بيشترآنها زن بودند از حال رفتند که پس ازفرود اضطراری به بيمارستانهای شيرازمنتقل شدند.


هفت میلیون ایرانی گم شده اند


روزنامه تهران امروز، با انتخاب تيتر«هفت ميليون ايرانی گم شده اند» از وجود هفت ميليون شناسنامه ابطال نشده در کشور خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه و به نقل از مرکز پژوهش های مجلس، در حال حاضر از ۹۴ ميليون رکورد جمعيتی ثبت شده فقط ۱۷ ميليون رکورد فوت شده در اسناد سازمان ثبت احوال وجود دارد و بر اين اساس جمعيت ايران در پايگاه اطلاعات جمعيتی ۷۷ ميليون نفر نشان داده می شود که با جمعيت کنونی کشور اختلاف هفت ميليون نفری دارد.


اختلاس در سازمان های دولتی


روزنامه همشهری، از کشف دو مورد اختلاس در وجوه دولتی و معرفی عاملان آن به دادگاه مفاسد اقتصادی خبر داده است. به نوشته اين روزنامه، حسابرسان ديوان محاسبات استان تهران اعلام کرده اند که بر اساس رسيدگی های به عمل آمده، يکی از سازمان های دولتی طی سال گذشته دو تخلف مالی انجام داده و اعتبارات مربوط به يکی از سازمانهای دولتی به صورت غيرقانونی از حساب دولتی برداشت و به حساب اشخاص حقيقی واريز شده است.


روزنامه همشهری، از کشف دو مورد اختلاس در وجوه دولتی و معرفی عاملان آن به دادگاه مفاسد اقتصادی خبر داده است

به گفته محمدجواد محمدزاده، مدير روابط عمومی ديوان محاسبات، در يکی از نواحی آموزش و پرورش استان تهران نيز با همکاری غيرقانونی ميان ذيحساب و يکی ديگر از مديران اعتبارات هزينه ای توسط اين دو فرد به حسابهای شخصی فرزند و همسر آنها پرداخت شده است .


انتقاد از آقازاده


روزنامه اعتماد ملی، در سرمقاله امروز خود با عنوان «گره هسته ای را کورتر نکنيم»، نسبت به اظهارات غلامرضا آقا زاده رييس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی انتقاد کرده است. نويسنده اين روزنامه، با اشاره به اين سخن آقازاده که گفته جمهوری اسلامی قطعنامه شورای امنيت سازمان ملل را رعايت نمی کند، چنين سخنانی را در شرايط حساس کشور قابل تامل دانسته و آن را موجب تضعيف مواضع ملی خوانده است.


روزنامه اعتماد ملی، در سرمقاله امروز خود با عنوان «گره هسته ای را کورتر نکنيم»، نسبت به اظهارات غلامرضا آقا زاده رييس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی انتقاد کرده است

اعتماد ملی،تاکيد کرده اظهارات غيردقيق و غيرضروری، کمک چندانی به حل معضل نمی کند و بهتر آن است که گره های موجود به دست معدود تصميم گيران در فضايی عقلايی و غيرملتهب گشوده شود .


گروه های فشار علیه هاشمی و روحانی


روزنامه کارگزاران، تيتر اول خود را به تهديد های تازه گروه های فشار بر عليه هاشمی رفسنجانی، حداد عادل و حسن روحانی اختصاص داده و نوشته که گروه های فشار جسورتر شده اند.


به نوشته اين روزنامه، گروه های فشار نزديک به دولت در روزهای اخير از انجام عملی تهديدات خود خبر داده اند.


کارگزاران در همین حال نوشته موج تخريب های اخير از زمانی گسترش يافت که ریيس تشخيص مصلحت نظام در يکی از خطبه های نماز جمعه تهران، دولت را به اتخاذ تدابير بيشتر در موضع گيری های سياست خارجی و داخلی فراخوانده است.


XS
SM
MD
LG