لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۱۸:۳۰

ولادیمیر پوتین: روسیه هیچ برنامه‌ای برای حمله به دیگران ندارد


آقای پوتین می‌گوید: «در مورد تاثیرگذاری روسیه بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا فضای تندی ایجاد شده است».

رییس‌جمهوری روسیه می‌گوید که مسکو برنامه‌ای برای مداخله نظامی در خاورمیانه به جز سوریه ندارد. وی اظهارنظر مقام های آمریکایی درباره خطر روسیه را تبلیغات انتخاباتی دانسته است.

از ولادیمیر پوتین که در جمع کار‌شناسان سیاست خارجی در شهر کراسنایا پولیانا در جنوب روسیه حضور یافته بود، پرسیده شد آیا این کشور برنامه‌ای برای مداخله نظامی احتمالی در عراق و لیبی دارد به همان ترتیبی که در جنگ داخلی سوریه وارد شده است.

به گزارش رویترز، وی در پاسخ گفت: «خیر، ما چنین برنامه‌ای در هیچ جای دیگری نداریم».

آقای پوتین همچنین گفت «اظهارنظرهای عصبی سیاستمداران آمریکایی در مورد خطرات تخیلی روسیه در کارزار انتخاباتی، تلاش‌های تبلیغاتی برای منحرف کردن افکار عمومی از ناکامی‌های خود آنهاست».

رییس جمهوری روسیه اظهار داشت: به سختی می‌تواند تصور کند که افرادی واقعا فکر می‌کنند روسیه قادر است روی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاثیر بگذارد.

دولت آمریکا رسما روسیه را به انجام حملات سایبری به شبکه اینترنتی حزب دمکرات آمریکا متهم کرده و هیلاری کلینتون نیز رقیب خود دونالد ترامپ را متهم کرده که «آلت دست» ولادیمیر پوتین است.

آقای پوتین گفت: «در مورد تاثیرگذاری روسیه بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا فضای تندی ایجاد شده است».

او افزود این فضا تلاش سیاستمداران آمریکا برای منحرف کردن افکار عمومی از ناتوانی‌های تصمیم گیران آن کشور برای حل معضلاتی مثل بدهی‌های سنگین دولت و یا مسئله کنترل اسلحه است.

رییس‌جمهوری روسیه در بخش دیگری از سخنانش گفت: «منحرف کردن افکار عمومی با تبلیغات در مورد مسائلی مثل به اصطلاح هکر‌ها و جاسوسان روس کار خیلی ساده‌تری است. آیا واقعا کسی فکر می‌کند روسیه می‌تواند روی انتخابات مردم آمریکا تاثیر بگذارد؟ مگر آمریکا یک کشور پوشالی است؟ آمریکا قدرت بزرگی است».

آقای پوتین در عین حال افزود برخی از قدرت‌ها در غرب برای توجیه افزایش هزینه‌های نظامی و یا برای مبالغه در مورد اهمیت خود در مورد خطرات روسیه اغراق می‌کنند.

او افزود روسیه هیچ برنامه‌ای برای حمله به دیگران ندارد.

XS
SM
MD
LG