لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ تهران ۱۷:۳۹

سناتور آمریکایی: بوش در مقابله با ایران جدی است


اقای کیل می گوید که رییس جمهوری آمریکا به صورت مصمم برای توقف طرح های اتمی جمهوری اسلامی تلاش می کند.

یک سناتور جمهوریخواه آمریکا در گفت وگو با روزنامه اسراییلی « یدیعوت آخرونوت » گفت که جرج بوش در به چالش طلبیدن جمهوری اسلامی ایران بر سر برنامه هسته ای آن عزمی راسخ دارد و او این مبارزه را بسیار جدی تلقی می کند.


سناتور جان کیل که به اسراییل سفر کرده است ، افزود: رییس جمهوری آمریکا به صورت مصمم برای توقف طرح های اتمی جمهوری اسلامی تلاش می کند و نظر به شخصیت او می توان اطمینان داشت که برای تحقق هدف خود از اهرم های لازم بهره گیرد.


این سناتور جمهوریخواه با انتقاد از عملکرد اتحادیه اروپا، اظهار داشت: شایسته تر بود که کشورهای اروپایی، پشتیبانی جدی تر از برقراری تحریم های کارآمدتر علیه جمهوری اسلامی به عمل می آوردند.


وی گفت که معتقد است احتمال دستیابی جمهوری اسلامی ایران به جنگ افزارهسته ای بزرگترین تهدید برای موجودیت اسرائیل از زمان برپایی این کشور تا به حال است.


سناتور کیل، همراه با هیاتی از سناتورها و اعضای مجلس نمایندگان این کشور به اسراییل سفر کرده است تا با دیدگاه مقامات اسراییلی و گزارش تشکیلات مختلف اطلاعاتی و امنیتی این کشور درباره برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران آشنا شوند.


جین هرمن، عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده، از حزب دمکرات نیز که حامی هیلاری کلینتون در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری سال آینده آمریکاست، نیز تاکید کرد که « سناتور کلینتون معتقد به در پیش گرفتن راهکارهای قاطعانه در برابر طرح های هسته ای جمهوری اسلامی است.»


خانم هرمن یادآور شد که سناتور کلینتون در بسیاری از سخنرانی های هفته های اخیر خود، بر لزوم حمایت از اسراییل در برابر خطراتی که از ناحیه برنامه های اتمی ایران ، که به گفته او اسراییل را تهدید می کند، تاکید کرده است.ابقاء رییس سازمان موساد


دراين ميان، نخست وزير اسراييل روز سه شنبه دوره رياست «مئير داگان» بر سازمان مرکزی اطلاعات خارجی اسراييل (موساد) را تا پايان سال ۲۰۰۸ تمديد کرد.


آقای داگان که در سال ۲۰۰۲ از سوی آريل شارون، نخست وزير وقت اسراييل به رياست موساد منصوب شد، مسوول ارشد تشکيلاتی است که برای پيگيری برنامه های هسته جمهوری اسلامی ايران و بررسی راه های مقابله با آن برپا شده است.


آقای اولمرت در توضيح تصميم خود برای تمديد دوره رياست داگان بر موساد گفته است: در مقطع کنونی بايد امکان داد که موساد بدون تزلزل داخلی، اهداف و ماموريت های محوله را همچنان پيگيری کند و از تغييرات داخلی بدور باشد.


XS
SM
MD
LG