لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۲۳:۳۴

تیم سپاهان الاتحاد را گلباران کرد


از گروه های هفتگانه جام قهرمانان آسيا، تيم های اول هر گروه به دور دوم راه می يابند تا با تيم قهرمان فصل پيش اين جام از کره جنوبی، دور دوم را به صورت حذفی انجام دهند.


تيم سپاهان اصفهان با پيروزی پنج بر صفر در خانه تيم الاتحاد سوريه، به يک قدمی راهيابی به دور دوم مرحله حذفی جام قهرمانان باشگاههای آسيا رسيد.


با اين پيروزی، تیم سپاهان ۱۰ امتيازی و پيشتاز گروه شد. با توجه به پيروزی دو بر صفر تيم الشباب عربستان بر العين امارات، در ورزشگاه الفهد شهر رياض، تيم العين با پنج امتياز قبلی اش ديگر بختی برای صعود ندارد و مسابقه چهارشنبه دو هفته ديگر بين سپاهان و الشباب در اصفهان برای تعيين تيم صعود کننده از گروه چهارم خواهد بود.


به گزارش سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا، از گروه های هفتگانه جام قهرمانان آسيا، تيم های اول هر گروه به دور دوم راه می يابند تا با تيم قهرمان فصل پيش اين جام از کره جنوبی، دور دوم را به صورت حذفی انجام دهند.


در حال حاضر با توجه به پيروزی يک بر صفر تيم سپاهان بر الشباب در رياض عربستان، در مسابقه چهارشنبه دو هفته ديگر در اصفهان، سپاهان برای صعود تنها به يک تساوی نياز دارد.


در برتری مطلق تنها نماينده فوتبال ايران بر الاتحاد سوريه در جام قهرمانان، عبدالوهاب ابوالهيل در دقيقه ۱۰، محمد نوری در دقيقه های ۴۰ و ۵۵ و عماد محمد رضا در دقيقه های ۷۰ و ۹۰ گل زدند.


در حال حاضر با توجه به پيروزی يک بر صفر تيم سپاهان بر الشباب در رياض عربستان، در مسابقه چهارشنبه دو هفته ديگر در اصفهان، سپاهان برای صعود تنها به يک تساوی نياز دارد.

اين مسابقه برای سپاهان حساسيت بسياری داشت، در حالی که تيم الاتحاد بدون پيروزی در اين گروه، تنها اعتبار بی شکستی در خانه را داشت، در برابر تيم با پيشينه اصفهانی، کاملا در هم شکست. در اصفهان تيم سپاهان دو بر يک بر الاتحاد پيروز شده بود.


سپاهان گل آخر را در شرايطی به ثمر رساند که لی چونگ يو، داور اهل کره جنوبی با اخراج سعيد بيات در دقيقه ۸۲، تيم اصفهانی را ده نفری کرده بود.


اخراج بيات به دليل « تکل » خطرناک او به روی پای بازيکن سوری بود و او از بازی با تيم الشباب محروم شد. هادی عقيلی نيز در دقيقه ششم بازی يک ضربه پنالتی را از دست داد.


در دقيقه ۱۶ نيز ضربه مهدی سيد صالحی به ديرک دروازه الاتحاد خورد. سيد صالحی در دقيقه ۴۰ با پاسی دقيقه پايه گذار برتری دو برصفر نيمه نخست با ضربه تمام کننده نوری شد.


در شرايطی که محمود کارکار، دروازه بان تيم الاتحاد در دو مسابقه قبلی در ورزشگاه الحمدانيه حلب، ستاره تيمش در برابر تيمهای الشباب و العين بود، در اين مسابقه با خوردن گلهای پياپی ناکامترين بازيکن تيم ميزبان به شمار رفت. او در ابتدای مسابقه نيزبا دفع پنالتی عقيلی خوش درخشيد.


در اين مسابقه لوکا بوناچيچ، سرمربی تيم سپاهان در غياب وارتان پتروسيان و حميد شفيعی، اين بازيکنان را به زمين فرستاد: محمد سواری، هادی عقيلی(حميد عزيززاده)،محسن بنگر، جلال اکبری(سعيد محمدپور)، عبدالوهاب ابوالهيل، هادی جعفری، محمد نوری، سعيد بيات، احسان حاجی صفی(حسين پاپی)، عماد محمد رضا و محمد سيد صالحی.


در عربستان نيمه نخست بدون گل بود ولی در دقيقه ۵۹ عبدالله الاستا و در دقيقه ۸۸ وليد الغيرانی برای الشباب گل زدند.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG