لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۳:۲۵

شرکت سونی فیلم «مصاحبه» را به طور محدود اکران می‌کند


سینماهای بزرگ آمریکا هفته گذشته نمایش فیلم را به دلیل ملاحظات امنیتی لغو کردند.

یک هفته پس از لغو اکران عمومی فیلم «مصاحبه» در پی حملات سایبری، شرکت سونی توانسته است شرایط را برای نمایش محدود فیلم از روز پنجشنبه ۲۵ دسامبر آماده کند.

یک سینما در شهر دالاس آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که آماده نمایش این فیلم کمدی است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ماجرای تخیلی این فیلم کمدی که ترور کیم جونگ اون رهبر کره شمالی است، منجر به حملات سایبری به شرکت فیلمسازی سونی پیکچرز شد. دولت آمریکا، کره شمالی را مسئول این حملات معرفی کرده است.

تیم لیگ، مالک یک سینمای زنجیره‌ای در تگزاس، در توئیترش نوشت که شرکت سونی مجوز نمایش فیلم را صادر کرده است. سخنگوی این سینمای زنجیره‌ای متن توئیت را تایید کرد.

هنوز مشخص نیست که فیلم «مصاحبه» در چه تعداد سالن سینما به نمایش گذاشته خواهد شد. سینماهای بزرگ آمریکا هفته گذشته نمایش فیلم را به دلیل ملاحظات امنیتی لغو کردند و هنوز روشن نیست که آیا آن‌ها نیز به مرور این فیلم را نمایش خواهند داد یا نه.

یک سالن سینمای دیگر به نام پلازا آتلانتا در شبکه‌های اجتماعی نوشت که این فیلم را نمایش می‌دهد. سخنگوی این سینما و همچنین شرکت سونی برای تایید این خبر در دسترس نبودند.

سلمان رشدی از جمله نویسندگانی بوده است که از سونی خواسته‌اند این فیلم را نمایش دهد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، گروهی از نویسندگان از جمله سلمان رشدی، نیل گیمن و تونی کوشنر از امضاء‌کنندگان نامه سرگشاده انجمن قلم آمریکا هستند که از شرکت سونی خواسته‌اند فیلم «مصاحبه» را در سطح گسترده نمایش دهد.

هفته گذشته شرکت سونی اکران عمومی فیلم در روزهای کریسمس را لغو کرد. در نامه سرگشاده انجمن قلم آمریکا گفته شده است که لغو اکران فیلم «آخرین ضربه به آزادی بیان» است.

سلمان رشدی که یکی از روسای پیشین انجمن قلم است ۲۵ سال پیش با نوشتن کتاب آیات شیطانی تهدید به مرگ شد. مسلمانان، کتاب او را کفر تلقی کردند و آیت‌الله خمینی رهبر وقت ایران فتوای مرگ او را صادر کرد.
در نامه انجمن قلم گفته شده است که با وجود تمام آن تهدید‌ها، انتشار و فروش کتاب آیات شیطانی ادامه پیدا کرد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG