لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۳۰

دادستانی تهران رسانه ها را از انتشار اتهام های مدیر مسئول ایران علیه مهدی هاشمی منع کرد


صفحه سوم روزنامه ایران که بخشی از اتهام های مدیر مسئول آن را علیه مهدی هاشمی منتشر کرده است.
دادستانی تهران رسانه های گروهی ايران را از انتشار متن دفاعيات کاوه اشتهاردی مدير مسول روزنامه ايران در دادگاه رسيدگی به شکايت مهدی هاشمی رفسنجانی از اين روزنامه منع کرد.

اين نهاد اواخر وقت روز يکشنبه با انتشار بيانيه ای خطاب به تمام رسانه های گروهی، انتشار دفاعيات آقای اشتهاردی را ممنوع اعلام کرده و متخلفان را تهديد به پيگيری قانونی کرده است.

دادستانی تهران در بيانيه اش با استناد به چند ماده قانونی از جمله بند ۶ ماده‌ی ۶ قانون مطبوعات، انتشار مطالبی که متضمن توهين به افراد باشد، را جرم دانسته و بر اين اساس از رسانه ها خواسته صحبت های آقای اشتهاردی در دادگاه را منتشر نکنند.

اين بيانيه دادستانی تهران باعث شد روزنامه ايران- ارگان رسمی دولت جمهوری اسلامی- روز دوشنبه با حذف چند صفحه به صورت ناقص منتشر شود و صفحات چند روزنامه ديگر هم در آخرين لحظات قبل از انتشار تغيير کند.

روزنامه هايی هم که نتوانسته بودند تغييرات مورد نظر دادستانی را اعمال کنند روز دوشنبه توزيع نشدند.

کاوه اشتهاردی، مديرمسول روزنامه ايران، روز يکشنبه در دادگاه دفاع از شکايت مهدی هاشمی رفسنجانی عليه روزنامه ايران، اتهامات جديدی را عليه فرزند رئيس مجمع تشخيص مصلحت ايران مطرح کرد.

وی در لايحه دفاعيه اش ضمن رد شکايت مهدی هاشمی او را متهم به انجام مواردی چون اخذ مدارک دانشگاهی با اعمال رابطه، دريافت کارت پايان خدمت بدون طی کردن زمان لازم، پرداخت هزينه های شخصی از محل حساب دانشگاه آزاد و موارد متعددی از اختلاس کرد.

مدير مسول روزنامه ايران همچنين در دادگاه، جرايم امنيتی جديدی از جمله ارتباط مخفيانه با سفارت عربستان در تهران، خروج اسناد و مدارک سری نظام از دفتر هيئت امنای دانشگاه آزاد فردای روز انتخابات و ارتباط با سرويس های امنيتی خارجی را متوجه مهدی هاشمی رفسنجانی کرد.

آقای اشتهاردی در همين لايحه دفاعيه خبر داده که اخيرا دستگاه های امنيتی ايران نمايشگاه محرمانه ای از اسناد و مدارک اتهامات مهدی هاشمی برگزار کرده اند.

اين چهره نزديک به دولت ايران توضيح بيشتری درباره اين نمايشگاه و همچنين اتهام جديدی که از آن به نام «ماجرای کشتی انگليسی در ۱۶ سال قبل» ياد کرده، نداده و وعده داده در صورت ادامه رويه مهدی هاشمی در شکايت از رسانه های هوادار دولت موارد جديدی را در اين باره افشا خواهد کرد.

مدیر مسئول روزنامه ایران در دادگاه ادعا کرده که فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی با مجتبی ناطق نوری فرزند رئيس بازرسی رهبر ايران، حسن معاديخواه و چهره هايی چون غلامحسين کرباسچی، رضا بهزاديان و شمس الدين عيسايی ارتباطات ويژه ای دارد.

وکيل اقای هاشمی در جلسه دادگاه گفته که ادعاهای جديد مطرح شده مصاديق توهين و افتراست و دادگاه بايد درباره صحت اين موارد و نحوه دستيابی آقای اشتهاردی به اين مدارک رسيدگی کند.

با اين همه در پايان جلسه، مدير مسول روزنامه ايران با رای هئيت منصفه وزارت ارشاد از شکايت آقای هاشمی تبرئه شد.

ادعاهای جديد از سوی يک چهره نزديک به دولت ايران در حالی بيان می شود که مهدی هاشمی رفسنجانی در يک سال اخير با انتشار نامه هايی خطاب به بعضی مقامات قضايی ايران از جمله دادستان ايران خواستار تشکيل يک دادگاه مستقل برای رسيدگی به اين اتهامات شده و گفته است برای يک ماموريت کاری به خارج از کشور رفته است.

به رغم دستور دادستانی تهران در عدم انتشار دفاعيات آقای اشتهاردی متن اين اظهارات در وب سايت روزنامه ايران و چند سايت هوادار دولت منتشر شده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG