لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ تهران ۱۷:۵۷

قهرمانی سرنا ویلیامز در میامی


ويليامز ۲۵ ساله تاکنون در مجموع چهار مسابقه با هنين، به تساوی دو بر دو رسيد.

سرنا ويليامز با پيروزی بر ژوستين هنين برنده مسابقه پايانی ۴۵/۳ ميليون دلاری رقابت های تنيس « اوپن » زنان سونی اريکسون در کراندن پارک ميامی شد.


در مسابقه ای که دو ساعت و نيم طول کشيد، ويليامز در بازگشت از يک شروع بد، سرانجام هنين را ۶-۰، ۵-۷ و ۳-۶ شکست داد تا برای چهارمين بار قهرمانی ميامی شود. او در سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ سه بار به صورت پيايی قهرمان شده بود.


ويليامز، که رده ۱۳ تنيس بازان زن جهان را دارد، حالا ۱۳ مسابقه را به طور پشت سر هم برده است و در مجموع مسابقه هايی که در مرحله پايانی انجام داده، در برابر ۱۰ شکست، تعداد پيروزی هايش را به ۲۸ افزايش داده است. از جمله اين پيروزی ها يکی هم قهرمانی در رقابت های دو ماه پيش است.


ويليامز ۲۵ ساله تاکنون در مجموع چهار مسابقه با هنين، به تساوی دو بر دو رسيد.


پس از پيروزی سريع و آسان هنين در« ست » نخست، ويليامز به آرامی به بازی بازگشت و سرانجام دو « ست » بعدی را در شرايطی برد که هنين هر لحظه خسته تر می نمود و در « ست » آخر دو بار به دليل مصدوميت پا مجبور به توقف بازی شد.


هنين که در حال حاضر به جای شاراپووا، تنيس باز شماره يک زنان جهان است، به عنوان تنيس باز شماره دو جهان به اين مسابقه ها آمد ولی با پيروزی قاطع و در دو « ست » ويليامز بر شاراپووا، عنوان رده يک جهان از آن هنين شد. ويليامز در پی مصدوميت و دوری از پيکارهای تنيس ، اکنون با پيروزی های پياپی بار ديگر به سوی عنوان شماره يک تنيس زنان جهان باز می گردد.


هنين با داشتن پنج بار عنوان قهرمانی در « گراند اسلم »، در همه چهار « گراند اسلم » سال پيش به مسابقه پايانی رسيده است و در حالی به مسابقه پايانی ميامی رسيد که دارنده دو رکورد قهرمانی و بی شکستی در سال ۲۰۰۷ بود.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG