لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ تهران ۱۱:۳۰

وحيد هکانی، نوکیش مسیحی، اعتصاب غذای خود را از سرگرفت


وحيد هکانی

منصور برجی، سخنگوی «کميته ماده ۱۸» وابسته به شورای کليساهای همگام،به رادیو فردا می گوید وحيد هکانی، نوکيش مسيحی برای بار دوم و از روز دوم تيرماه، اعتصاب غذای خود را از سرگرفته است.

وی پيش از اين هم برای آزادی و همچنين شرايط بد زندان، دست به اعتصاب غذا زده بود.

به گزارش روز ۱۹ تيرماه وبسايت ماده ۱۸، آقای هکانی، پيش از اين و به مدت هفت هفته در ابتدای سال جاری، اعتصاب غذا کرده بود و پس از آزاد شدن محمدرضا پرتويی، به اعتصاب غذای خود پايان داده بود.

اين گزارش حاکی است وحيد هکانی که در زندان عادل آباد شيراز به سر می‌برد، از سوی ماموران زندان به خاطر شروع اعتصاب غذا تحت فشار است و نوبت تلفنی او برای تماس با خارج از زندان حذف شده است.

همچنين وبسايت محبت نيوز هم در گزارشی نوشته ماموران زندان عادل آباد شيراز، زندانيان مسيحی را از هم جدا کرده و به بندهای مختلف زندان فرستاده‌اند.

اين گزارش می‌گويد «همايون شکوهی» و «مجتبی سيد علاالدين حسينی» از بند عبرت زندان، به بند موسوم به «سبز» و وحيد هکانی نيز به بند چهار منتقل شده‌اند.
وحيد هکانی به همراه همايون شکوهی، مجتبی سيدعلاءالدين حسينی و

محمدرضا پرتويی و تنی چند از مسيحيان نوکيش ساکن شيراز در ۱۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۰ (۸ فوريه ۲۰۱۲) در يک کليسای خانگی توسط ماموران امنيتی بازداشت شدند.

قاضی رشيدی، رئيس شعبه سوم دادگاه انقلاب اسلامی شيراز، در ۲۰ خرداد ۱۳۹۲، با استناد به فعاليت اين نوکيشان در تشکيل کليسای خانگی، آنها را با اتهام «تشکيل گروه و جلسات تبليغی با هدف ترويج و تبليغ [آيين مسيحيت]» به استناد مواد ۴۹۸، ۴۹۹ و ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به تحمل ۳ سال و ۸ ماه حبس محکوم کرد.

پيش از اين نيز گزارش‌های مختلفی از شرايط نوکيشان مسيحی، و ديگر زندانيان عقيدتی در «بند عبرت» زندان وکيل‌آباد شيراز منتشر شده است. تحمل شرايط سخت و طاقت‌فرسا، محروميت از امکانات بهداشتی و پزشکی از ديگر مواردی است که توسط زندانيان عقيدتی «بند عبرت» گزارش شده است.

دیدن نظرات (۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG