لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۲۱
محمود احمدی نژاد، روز سه شنبه در بیرجند خطاب به نیروهای ناتو گفت: « همه‌ شما دروغگوهای بی‌شرم و فریبكار هستید و این را در مخ خود فرو كنید كه دوره‌ استعمار دیگر برنمی‌گردد.» وی افزود: «خبر موثق دارم که نشان می دهد از حالا دارند این کشور و منابع آن را بیش خودشان تقسیم می کنند.»

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، آقای احمدی نژاد خطاب به نیروهای ناتو، سازمان آتلانتیک شمالی، در لیبی گفت: «خیال كرده‌اید با یك تكه كاغذ از شورای امنیت كه امروز بی‌آبروترین نهاد بین‌المللی است می‌توانید ثروت لیبی را تقسیم كنید؟ كور خوانده‌اید. این بار ملت لیبی با مشت محكم بر دهان هركسی كه برای تصاحب ثروت و استقلال لیبی تلاش می‌كند می‌زند.»

وی افزود: «من خبرهای موثق دارم كه نشان می‌دهد (قدرت های جهانی) از هم‌اكنون این كشور و منابع آن را بین خود تقسیم می‌كنند و ویرانه‌ها را می‌خواهند با قیمت‌های چندبرابر بازسازی كنند.»

شورای امنیت سازمان ملل در پی درخواست اتحادیه عرب برای جلوگیری از کشتار غیرنظامیان در لیبی در قطعنامه ای دستور داد لیبی منطقه پرواز ممنوع اعلام شود و نیروهای ناتو از غیرنظامیان حمایت کنند.

طبق قطعنامه شورای امنیت، نیروهای ناتو تجهیزات تهاجمی دولت معمر قذافی، حاکم وقت لیبی را هدف قرار دادند و شورشیان و شبه نظامیان مسلح که در بنغازی مستقر شده بودند، حملات خود علیه دولت مرکزی را دنبال کردند.

محمود احمدی نژاد گفت: «در گفت‌وگویی كه با خبرنگار آمریكایی داشتم به او گفتم كه در ‌‌٢٥ سال گذشته هیچ‌یك از روسای جمهور و معاونان كشور ما با دیكتاور لیبی دیدار نكرده بودند. هرچند كه با مردم لیبی همواره دوست بودند اما شما از روسای جمهور و نخست وزیرهای اروپایی یكی را به من نشان دهید كه به كشور لیبی سفر نكرده باشد.»

گفتنی است محمود احمدی نژاد، شخصا با معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی دیدار داشته است.آیت الله علی خامنه ای، رهبر نظام جمهوری اسلامی هم زمانی که ریاست جمهوری را در ایران در اختیار داشت، با معمر قذافی دیدار کرده بود.

وی همچنین گفته است: «عده‌ای بر این عقیده هستند كه قذافی را مانند بن لادن كشتند تا حرف‌ها را نزند. چرا كه اگر قرار بود این آقا محاكمه شود و بگوید برای انتخابات به چه كسانی پول داده و از سوی چه كسانی حمایت می‌شده است، آن وقت خیلی از مسائل عوض می‌شد.»

«کسانی هم که داخل کشور هستند، با دشمن همراهی می کنند»

محمود احمدی نژاد همچنین بار دیگر به اتهام مطرح شده از سوی آمریکا در مورد دخالت برخی از عوامل ایرانی در توطئه برای ترور سفیر عربستان در واشینگتن گفت که ملت ایران نیازی به این کار ندارد.

وی افزود: «بی‌شرمانه‌ترین كار این است كه مظلوم‌ترین ملت دنیا و ملتی كه خودش بزرگ‌ترین قربانی تروریسم است و یك ملت فرهنگ‌ساز و تاریخ‌ساز محسوب می‌شود را به تروریسم محكوم كنند. ملت ایران چه نیازی به این كار دارد؟ البته این‌ها همه بهانه است تا بتوانند از این ابزارها استفاده كنند و جلوی پیشرفت ایران را بگیرند و متاسفانه كسانی هم در داخل كشور هستند كه با دشمن همراهی می‌كنند و می‌خواهند فضای كشور را از اراده برای ساختن دور كنند.»

محمود احمدی نژاد همچنین وعده دارد بیش از «دو و نیم میلیون شغل» برای جوانان ایجاد کند و گفت ب: «با کمک دستگاه ها و مردم این کار شدنی است.»

وی گفت: «برخی افراد به جای این‌كه به انجام كارها كمك كنند، شروع به بهانه‌تراشی كرده‌اند و بدین ترتیب به دولت و كشور هجوم آورده‌اند و با متهم كردن این و آن، سنگ‌اندازی می‌كنند تا كارها انجام نشود.»

گزارش ها حاکی است در پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی، برخی از عوامل دولتی دست داشته اند و برخی از رسانه ها در ایران، اسفندیار رحیم مشایی، رییس دفتر محمود احمدی نژاد را به این اختلاس مرتبط می دانند.
XS
SM
MD
LG