لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۱۷:۰۴

بازداشت ۲۰ دختر و پسر ایرانی در یک پارتی شبانه


هفته پیش نیز ۲۳۰ دختر و پسر جوان که در میان آنها چند خارجی هم حضور داشت، در یک کنسرت راک که از سوی پلیس ایران غیرقانونی خوانده شد، در محمدشهر کرج دستگیر شدند.

کمتر از یک هفته پس از اعلام خبر دستگیری ۲۳۰ نفر از مهمانان کنسرتی در کرج، پلیس ایران روز پنج شنبه ۱۸ مرداد از بازداشت ۲۰ دختر وپسر جوان دیگر در یک مهمانی شبانه در کرج خبر داد.


سرهنگ مجید بزمون، رییس پلیس انتظامی کرج در گفت و گو با خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، گفته است که« به دنبال گزارشات مردمی مبني بر برپايی يك محفل مبتذل در كوی كارمندان كرج، ماموران انتظامی با حکم قضایی وارد عمل شدند.»


به گفته آقای بزمون،« تمامی شرکت کنندگان در این مهمانی توسط پلیس دستگیر شدند و افراد دستگیر شده پس از تشکیل پرونده در اختیار مقامات قضایی قرار خواهند گرفت.»


هفته پیش نیز ۲۳۰ دختر و پسر جوان که در میان آنها چند خارجی هم حضور داشت، در یک کنسرت راک که از سوی پلیس ایران غیرقانونی خوانده شد، در محمدشهر کرج دستگیر شدند.


در حالی که دستگیری این ۲۳۰ نفر بزرگترین بازداشت یک ماه گذشته در ایران خوانده شده، درباره سرنوشت بازداشت شدگان این کنسرت اطلاعاتی در دست نیست.


پلیس ایران هفته گذشته در تشریح این پرونده اعلام کرد: این اولین باری است که ده ها شرکت کننده دختر و پسر با شیوه ای جدید فراخوان بین المللی اینترنتی به چنین مراسمی دعوت شده اند.


به گفته پلیس،« اکثر دستگیرشدگان از جوانان متمول و تعدادی از آنها ایرانی های مقیم خارج از کشور بوده اند که با هدف شرکت در یک کنسرت مهیج شیطانی راهی این مراسم شدند.»


دادستان کرج همچنین اعلام کرد بیش از۱۱۰نفر از شرکت کنندگان در آنچه او «راک پارتی» خوانده به زندان رجائی شهر منتقل شده و سایر افراد به قید وثیقه آزاد شدند.


ایران در سال جاری قوانین سختگیرانه اخلاقی را اجرا کرده است به طوری که طی چند ماه گذشته هزاران نفر از زنان ایرانی به دلیل نوع پوشش خود یا بازداشت شده و یا از پلیس اخطار گرفته اند.
XS
SM
MD
LG