لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۲۵
در نخستين بازی از هفته هفتم ليگ برتر فوتبال ايران، جام خليج فارس، تيم استقلال در يک مسابقه مهيج، پر فراز و نشيب و پر گل چهار بر سه رقيب ديرين و پرسابقه اش، سپاهان را شکست داد.

در پيکار قهرمانان دو فصل اخير ليگ برتر با حضور نزديک به ۷۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی و يک بازی پر تحرک و در نيمه نخست «باکلاس» در سطح آسيا، استقلال با برتری سه بر صفر به رختکن رفت.

در اين نيمه لحظه هايی که يک فوتبال تک ضرب و با برنامه به نمايش در آمد سطح اين بازی را بالاتر از ساير مسابقه های مرسوم در ليگ برتر نشان داد.

برتری سه بر صفر استقلال در سايه گلزنی و درخشش کاپيتان فرهاد مجيدی و ميلاد می داوودی به دست آمد و سه مدافع اين تيم ۴۵ دقيقه نخست سدی محکم و مقاوم در برابر مهاجمان و بازی تسليم ناپذير سپاهانی ها داشتند.

ميلاد می داوودی يک گل با ضربه سر و يک گل با يک ضربه آکروباتيک زد تا در مقابل ديدگان افشين قطبی و دستيارانش در تيم ملی انتخاب نشدنش را به رخ بکشد. گلهای او در دقيقه های ۱۷ و ۴۳ به ثمر رسيد و در بين اين دو گل فرهاد مجيدی يک گل به ياد ماندنی و انفرادی به ثمر رساند. او در دقيقه ۲۳ با درو کردن مدافعان ملی پوش و مهدی رحمتی – دروازه بان تيم ملی – نکته مهم ديگری را به سرمربی تيم ملی گوشزد کرد.

امير قلعه نويی در نيمه دوم با دو تعويض خوب و جابجايی مهاجمان ناکام در نيمه نخست تا آستانه به جا گذاشتن يک شب خاطره انگيز پيش رفت. او در برابر ضعف آشکار هادی عقيلی در خط دفاع تعويضی بی هراس داشت و به جای او يک گلزن به ميدان فرستاد.

سپاهان با شليک تحسين برانگيز هاشم بيگ زاده در دقيقه ۶۱ طلسم دروازه محمد محمدی را شکست و گلهای زيبای ميلوراد يانوش، مهاجم صرب نيمه دوم اين تيم در دقيقه های ۷۳ و ۷۶ بازی را به تساوی کشاند.

گل نخست يانوش با شليک زيبای ديگری اين بار از يک ضربه آزاد به ثمر رسيد و گل دوم او که بازی را به تساوی کشاند، حاصل پرتاب احسان حاج صفی (يکی از بهترين بازيکنان اين نبرد) و اشتباه محمد محمدی در استقبال از پرتاب هافبک سپاهان بود.

در حالی که از دست رفتن برتری سه بر صفر در فاصله ۱۵ دقيقه آب سردی بر روی استقلالی ها و هوادارانشان بود ، استقلال با ضربه آزاد کيانوش رحمتی و اشتباه محض مهدی رحمتی در خروج از دروازه، با ضربه ناقص آرش برهانی به سوی رضا عنايتی و دفع اشتباه او، در دقيقه ۸۲ استقلال به گل چهارم رسيد.

اين بار استقلال تا پايان توانست برتری را برای هر سه امتياز بازی حفظ کند.

سپاهان با اين که باخت يک تيم ارزنده، به ويژه در خط ميانی اش بود. حاج صفی، محرم نويد کيا، بيک زاده، احمد جمشيديان بازی خوبی کردند و بارها توپ را تا خط دروازه استقلال پيش بردند. در مقابل دفاع و دروازه بان ملی پوش اين تيم روز کم فروغی داشتند.

در تيم استقلال اميرحسين صادقی، پژمان منتظری، مهدی اميرآبادی و به ويژه فرهاد مجيدی و ميلاد می داوودی بازيکنان موفقی بودند. دفاع استقلال با اين که سه گل پياپی خورد بارها توپ را از روی خط دروازه بازفرستاد و گلهای اول و دوم سپاهان در پی کم کاری و ضعف مردان ميانی به هنگام شليک بيک زاده و غفلت در ايجاد ديوار دفاعی در برابر ضربه آزاد يانوش بود.

بازیکنان دو تیم:

استقلال: محمد محمدی، حنيف عمران‌زاده، پژمان منتظری، اميرحسين صادقی، مهدی اميرآبادی، آندره لوئيز (از دقيقه ۸۶ بيژن کوشکی)، مجتبی جباری (از دقيقه ۶۳ دسوزا)، فرزاد آشوبی، کيانوش رحمتی، فرهاد مجيدی (کاپيتان) (از دقيقه ۷۰ آرش برهانی) و ميلاد ميداوودی. سرمربی: پرويز مظلومی

سپاهان: مهدی رحمتی، جلال حسينی، هادی عقيلی (از نيمه دوم ميلوراد يانوش)، محسن بنگر، خسرو حيدری، محرم نويدکيا (کاپيتان)، احسان حاج‌صفی، جواد کاظميان (از نيمه دوم رضا عنايتی)، هاشم بيک‌زاده، ابراهيم توره و احمد جمشيديان .سرمربی: امير قلعه‌نويی

دیگر دیدارها

ديدار دو تيم نفت تهران و مس کرمان در ورزشگاه اکباتان يک بر يک مساوی به پايان رسيد.

احمد حسن‌زاده در دقيقه ۶۵ برای مس و محمدرضا نيک نهال در دقيقه ۸۵ برای نفت گل زدند. مس که از دقيقه ۶۰ با دو اخطاره شدن و اخراج ميلاد فخرالدينی ده نفره شد، با گلی که توسط حسن زاده زد، ده نفری تا آستانه بردن بازی پيش رفت.

هفت مسابقه ديگر هفته هفتم شب بعد، شنبه ششم شهريور انجام می شود که در مهم ترين آن ها، پرسپوليس در اهواز به ديدار فولاد می رود. ذوب آهن در خانه ميزبان صبای قم است و استيل آذين در ورزشگاه تختی با تراکتورسازی بازی دارد. در ساير بازی ها شاهين بوشهر با راه آهن، ملوان انزلی با صنعت نفت آبادان، شهرداری با پيکان و پاس با سايپا مسابقه خواهند داد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG