لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ تهران ۱۴:۵۴

پيکان در نيمه نهايی واليبال باشگاه های جهان


آرش کمالوند، بازیکن تیم والیبال پیکان
رقابت های ۷۵۰ هزار دلاری واليبال باشگاه های جهان در قطر، با صعود تيم پيکان نماينده ايران به مرحله نيمه نهايی پيگيری شد.

به اين ترتيب در مرحله نيمه نهايی رقابت ها، پيکان مقابل «ترنتينو» از ايتاليا قرار می گيرد. «اسکرا پلچاتو» از لهستان هم به مصاف «بوليوار» از آرژانتين خواهد رفت.

«هونگ‌وی: ریيس فدراسيون جهانی واليبال که در محل رقابت ها حضور دارد، با تمجيد از عملکرد نماينده واليبال ايران گفت: «خوشحالم که واليبال ايران سال به سال قوی ‌تر می‌شود و فکر می ‌کنم به زودی حرف اول را در قاره آسيا خواهد زد.»

پيکان که سال گذشته در رده چهارم رقابت ها قرار گرفته بود، در اين دوره از رقابت ها با تيم‌های «العربی» قطر، «الاهلی» مصر و «اسکرا پلچاتو» لهستان در گروه نخست قرار گرفت. نتايج سه ديدار برگزار شده پيکان در مرحله مقدماتی به شرح زير است:

اسکرای لهستان ۳، پيکان ۲

پيکان درنخستين مسابقه خود در پنج گيم مغلوب رقيب قدرتمند خود از لهستان شد. پيکان ست‌های اول و چهارم را با نتايج ۲۶ - ۲۴ و ۲۵ - ۲۰ پيروز شد، اما در ست‌های دوم، سوم و پنجم، نتيجه را واگذار کرد.

«اسکرا»ی لهستان در دوره گذشته نيز که مسابقات در قطر به انجام رسيد، با ارائه بازی هايی تحسين برانگيز و کسب پيروزی های پياپی، عنوان نايب قهرمان رقابت‌ها را به خود اختصاص داده بود.در اين بازی، «بارتوسژ کورک» از برترين بازيکنان تيم «اسکرا پلچاتو» بود.

پيکان ۳، الاهلی مصر ۰

پيکان در ۳ گيم پياپی و با امتيازهای ۲۵ - ۲۰،‌ ۲۵ - ۱۹ و ۲۵ - ۱۹ موفق شد الاهلی مصر را شکست دهد.

رقيب مغلوب، قهرمان جام باشگاه های آفريقا در سال ۲۰۱۰ است که در فينال موفق شد، «الزمالک» که دو سال پياپی فاتح رقابت ها شده بود را از پيش رو بردارد.

پيکان ايران ۳، العربی قطر ۱

در آخرين بازی مرحله مقدماتی، نماينده ايران موفق شد نماينده ميزبان رقابت ها را از پيش رو بردارد. پيکان فقط گيم سوم را با حساب ۲۵-۲۷ به رقيب واگذار کرد. حدود ۱۱۶۵ تن از نزديک نظاره گر اين مسابقه بودند.

«کريستين پامبل» آلمانی است که در صدر امتيازآورترين بازيکنان اين جام قراردارد، همراه با «احمد بخيت» عربستانی و «فاضل محمد بحرينی»، بازيکنان خارجی العربی در اين بازی بودند.

در پايان مسابقه، «سيد مهدی بازارگرد» از پيکان و «فاضل محمد» از العربی به عنوان برترين های ميدان معرفی شدند.

برترين های مسابقات

در پايان مرحله‌ گروهی، برترين ها در بخش‌های مختلف انتخاب شدند که از نماينده ايران، چهار نفر در جمع نفرات برتر قرار گرفتند.

«محمد موسوی» به عنوان بهترين آبشارزن انتخاب شد و در دفاع روی تور نيز در مکان دوم قرار گرفت. موسوی در بخش امتيازآورترين بازيکنان هم در مکان سوم ايستاد.

«علی حسينی» ليبروی پيکان بيشترين دريافت عقب زمين را داشت و به عنوان بهترين ليبرو انتخاب شد. «اميرحسينی» به عنوان سومين پاسور برگزيده شد. «آرش کشاورزی» هم عنوان بهترين دريافت اول را نصيب خود کرد.

دیدن نظرات (۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG