لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ تهران ۰۷:۰۸

بررسی روزنامه های صبح چهارشنبه ايران


روزنامه آفتاب يزد، خبر داده است که به دنبال تخريب لوله و نشت نفت به زاينده رود، آب لوله کشی دراصفهان قطع وآب بسته بندی ناياب شده است.


به نوشته اين روزنامه، مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در اين خصوص گفته است: «به دنبال شکسته شدن لوله انتقال نفت به اصفهان از مسير استان چهارمحال و بختياری و آغشته شدن رودخانه زاينده رود به لکه های نفت، شهر اصفهان با کمبود ۶۰ تا ۷۰ درصدی آب شرب مواجه شده است.»


به نوشته آفتاب امروز، ستاد حوادث غير مترقبه استان اصفهان نيز طی اطلاعيه اعلام کرده که هم اکنون آب اصفهان از منطقه حادثه تا شهرستان سميرم آلوده است.


اين روزنامه زمان آلوده شدن آب زاينده رود را دو روز قبل عنوان کرده و نوشته است «مردم اصفهان ديروز اقدام به ذخيره کردن مقدار زيادی آب کردند و بسته های آب معدنی موجود در فروشگاه ها نيز تمام شده است».


وداع دو وزير پس از سفر قم


روزنامه همشهری، خبر داده است که مصطفی پورمحمدی و داوود دانش جعفری فردا شب پس از پايان سفر استانی دولت به قم با کابينه نهم وداع خواهند کرد.


همشهری نوشته است: «رييس جمهوری اسلامی در جلسه يکشنبه هيات دولت از تلاش های وزرای کشور و اقتصاد تشکر کرده و وعده داده است که از آنان در جای ديگر استفاده خواهد شد.»


همشهری همچنين به ادامه تلاش ها در مجلس برای جلوگيری از برکناری مصطفی پور محمودی وزير کشور اشاره کرده است.


۱۳۰ مورد تهديد هواپيما ربايی در سال های اخير


روزنامه اعتماد ملی به نقل از فرمانده حفاظت فرودگاه ها خبر داده که ۱۳۰ مورد تهديد به هواپيماربايی در کشور خنثی شده است.


به نوشته اين روزنامه احمد حق طلب فرمانده سپاه حفاظت فرودگاه های کشور روز گذشته اعلام کرده که سپاه در سال های اخير ۱۳۰ مورد تهديد به هواپيماربايی را خنثی کرده است.


اعتماد ملی از قول او نوشته است: «سپاه حفاظت از فرودگاه ها توانسته ۳۰ مورد اقدام ضد انقلابی و مداخله غيرقانونی در پروازها را که مي توانست امنيت پرواز را به مخاطره بيندازد، کشف و خنثی کند».


او اشاره ای به سرنوشت هواپيماربايان احتمالی نکرده است.


مانور ۱۴۰ فروند هواپيما بر فراز تهران


روزنامه جمهوری اسلامی از مانور ۱۴۰ فروند هواپيمای شکاری بمب افکن در روز ارتش بر فراز تهران خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه اين مانور روز پنج شنبه و همزمان با روز ارتش برگزار می شود و در آن انواع هواپيماهای شکاری بمب افکن رهگير، ترابری و سوخت رسان شامل جنگنده های اف ۱۴، اف ۷، اف ۵ و اف ۴ ،ميگ ۲۹، سوخو و هواپيماهای بوئينگ ۷۰۷ و ۷۴۷ را به اجرای مانور بر فراز تهران خواهند پرداخت.


پرونده يک شرکت وابسته به بهزيستی در دادگاه


روزنامه تهران امروز، خبر داده که پرونده «بهزيست بنياد» در دادگاه انقلاب بررسی می شود.


اين روزنامه به نقل از عليرضا جمشيدی، سخنگوی قوه قضائيه نوشته است که برای سه نفر از اعضای هيات مديره اين شرکت وابسته به سازمان بهزيستی کيفر خواست صادر شده و پرونده اکنون در دادگاه انقلاب در حال رسيدگی است.


به نوشته تهران امروز، آقای جمشيدی همچنين گفته است که بهزيست بنياد يکی از شرکت های تحت نظارت سازمان بهزيستی ست که با سوء استفاده از معافيت گمرکی که قانون برای سازمان بهزيستی پيشبينی کرده است، با تجار البسه و کفش وارد قراردادشده بود.


اين روزنامه از قول سخنگوی قوه قضائيه نوشته است: «در چنين پرونده هايی، قاضی بايد از همه مسوولان تحقيق به عمل بياورد و حتی قاضی مي تواند از رييس سازمان بهزيستی نيز تحقيق کند اما تا جايی که بنده اطلاع دارم تاکنون از وی سوالی نشده است.»


XS
SM
MD
LG