لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۲۵
در اولين ديدار از هفته بيست و يکم بوندس ليگا، تيم های «بوروسيا دورتموند» و «شالکه ۰۴» به تساوی بدون گل رسيدند. اين بازی، تنها رقابت جمعه شب در دسته اول فوتبال باشگاه های آلمان بود.

نکته جالب روی نيمکت دو تيم، حضور دو بازيکن با شماره ۱۰ بود که يکی از آن ها فرصت حضور در ميدان را پيدا نکرد و ديگری هم فقط دو دقيقه به ميدان رفت.

علی کريمی برای شالکه بازی نکرد. اما «محمد زيدان» در دقيقه ۸۹ برای دورتموند به زمين رفت. گرچه ورود او نيز منجر به تغيير نتيجه در واپسين ثانيه ها نشد.

به اين ترتيب، دورتموند با ۵۱ امتياز و فاصله ۱۲ امتيازی با لورکوزن، در صدر جدول بوندس ليگاست. شالکه نيز با اين تساوی، ۲۶ امتيازی شد تا با يک بازی بيشتر نسبت به نورنبرگ و اينتراخت، به رده نهم صعود کند.

در اين مسابقه، مالکيت ۶۰ درصدی توپ و نواختن ۲۱ شوت به سمت دروازه حريف که ۹ تای آن در چارچوب بود نيز مانع از توقف تيم آقای «يورگن کلوپ» در ورزشگاه خانگی نشد.

اين تساوی ارزشمندی برای شالکه به سان يک پيروزی بود. آن ها ديدار رفت را در«گلزن کرشن» به دورتموند واگذار کرده بودند.

در بازی جمعه شب و در ترکيب شالکه، «مانوئل نوير» سنگربان تيم ملی آلمان، درون دروازه بود. «کريستوف متزلدر»، «لوکاس اشميتز»، «بنديکت هوويدس»، «آتسوتو يوشيدا»، «ژورادو»، «آنتونی عنان»، «پير کلوگه»، «جفرسون آگوستين فارفان»، «رائول گونزالس» و «کلاوس يان هونتلار» ديگر مردان «فليکس ماگات» در اين بازی بودند.

ماگات در دقايق پايانی اين بازی از هر سه تعويض استفاده کرد تا هر طور شده ميزبان صدرنشين را در استاديوم «سيگنال ايدونا» متوقف کند.

نخستين تعويض، استفاده از «پاپادوپولس» به جای «آنتونی عنان» در دقيقه ۷۷ بود. او چهار دقيقه بعد «خوزه ژورادورا» بيرون کشيد و «يون مين هائو» (بازيکن چينی) را به ميدان فرستاد. آخرين تعويض ماگات، ورود «جوليان دراکسلر» در دقيقه ۸۸ به جای «هونتلار» بود.
رقابت های اين هفته، روز شنبه با شش بازی پيگيری می شود که در مهم ترين ديدارها، «بايرن مونيخ» مهمان «اف.ث کلن» است. «نورنبرگ» پذيرای لورکوزن خواهد بود و «ماينتس» که در رده چهارم قرار دارد نيز ميزبان وردربرمن است.

ماگات زير تيغ انتقادات

يک امتياز حساس بازی جمعه شب، فليکس ماگات را از فشار شديد انتقادات رسانه ها و هواداران شالکه خواهد رهانيد. اما مسئله جذب علی کريمی و «آنگلوس خاريستاس» همچنان به قوت خودش باقی است. خاريستاس سومين بازيکن يونانی شالکه در اين فصل است.

ماگات از شهريور ۱۳۸۸ تاکنون، دائم در حال خريد بازيکن بوده است. خريدهايی که اغلب کمکی به ارتقای موقعيت شالکه نکرده اند. علی کريمی نيز سی و نهمين خريد ماگات در شالکه است.

واکنش منفی هواداران شالکه به خريد کريمی، بلافاصله پس از اعلام خبر و از قسمت کامنت های سرويس آلمان در سايت گل آغاز شد. محلی که به نزاع علاقمندان ايرانی کريمی و منتقدان آلمانی اش تبديل شده بود.

انتقادات، بيشتر بر اين محور بود که ماگات چگونه از وضعيت کريمی در ماه های اخير مطلع شده است؟

همين ديدگاه را مفسران فوتبال در رسانه های مختلف هم داشتند. «زود دويچه سايتونگ»، «بيلد»، «فرانکفورتر آلگماينه» و «برلينر سايتونگ»، هر يک ضمن انتقاد از اين خريد زمستانی، خواستار مشخص شدن دلايل واقعی فليکس ماگات در جذب بازيکن سابق بايرن مونيخ شده اند.

اين انتقادات تا قبل از بازی کردن کريمی فروکش نخواهد کرد. انتقادات شديداللحنی که می تواند با درخشش نسبی کريمی در اولين حضورش در ميدان، منتقدان ماگات را به تحسين کنندگان او تبديل کند. گرچه به زعم بسياری از هواداران شالکه، احتمال عکس اين قضيه، بسيار بيشتر است.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG