لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ تهران ۰۴:۴۵

طلسم ناکامی فوتبال المپیک ۳۲ ساله شد


استراليا که حالا از هر جهت خاطر جمع است برای بازی با اردن بدون بريج، مهاجم تيم نيوکسل ، به امان می رود.

با شکست چهار بر يک تيم ملی المپيک ايران در ديدار سرنوشت ساز در برابر استراليا، طلسم ناکامی در راهيابی به فوتبال المپيک ۳۲ ساله شد.


در اين ديدار که در حضور بيش از شش هزار تماشاچی مشتاق در در ورزشگاه هيند مارش شهر آدلايد برگزار شد، ميزبان با گل های آرون داونس، مارک بريج و جيمز ترويسی، توانست شاگردان بگوويچ را با اشک راهی رختکن کند.


هنوز سه دقيقه از شروع بازی نگذشته بود که آرن داونس که اولين بازی اش را در تيم زير ۲۳ سال کشورش تجربه می کرد، توپ ارسالی کريستين سرکيس را با يک ضربه سر تماشايی گل کرد اما در کمتر از يک دقيقه، ايران با گل وحيد امرايی بازی را به تساوی کشاند.


در دقيقه ۳۹ به نظر آمد که مارک ميليگان استراليا را پيش انداخته باشد، اما داور با اعلام خطای داونس روی دروازه بان تيم ايران، گل را مردود اعلام کرد.


چهار دقيقه بعد از گل دوم اين تيم، حسين کعبی با خطا، جيمز ترويسی را روی خط محوطه جريمه، متوقف کرد و مارک بريج ازاين پنالتی گل دوم استراليا را ساخت.


هشت دقيقه از شروع نيمه دوم نگذشته بود که ميزبان با يک گل مدرسه ای ديدنی، برای سومين بار دروازه ايران را باز کرد.


اين گل استثنايی را که ترويسی از فاصله ۱۵ متری به ثمر رساند روی کار زيبای ترنت مک کل ناهان، بريج و نيکولای تاپر- استنلی برای اين تيم بدست آمد.


استراليا حالا در شرايطی روز ششم ژوئن آخرين بازی گروه چهارم را در امان با اردن انجام می دهد که در صورت باخت احتمالی و پيروزی ايران در برابر عربستان در همين روز، باز به دليل نتيجه دو مسابقه ايران و استراليا، اين تيم براحتی صعود خواهد کرد.


استراليا که حالا از هر جهت خاطر جمع است برای بازی با اردن بدون بريج، مهاجم تيم نيوکسل ، به امان می رود.


اين مهاجم جوان، در ديدار مقابل ايران، در دقيقه ۶۶، بدليل درگيری بدون توپ با محمد اسماعيل نظری، مدافع تيم ايران از بازی اخراج شد.


اين تيم همچنين، در آخرين ديدار خود بايد بدون نکولای تاپر- استنلی بازی کند چرا که اين بازيکن دو اخطاره است.


۱۲ تيم برتر گروه های شش گانه در مرحله بعد اين رقابت ها درسه گروه چهار تيمی با يکديگر مسابقه خواهند داد تا تيم های اول هر گروه به رقابتهای فوتبال المپيک ۲۰۰۸ صعود کنند.


مرحله سوم اين رقابت ها از ۲۲ ماه اوت تا ۲۱ نوامبر آينده برگزار خواهد شد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG