لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۳:۵۳

انفجار بمب در بلوچستان پاکستان هفت کشته بر جای گذاشت


انفجار بمبی در روز شنبه ۲۸ مهر ماه، در يک بازار در شهر داربوگتی، در استان بلوچستان پاکستان، منجر به کشته شدن دستکم هفت نفر شد.

انفجار بمبی در روز شنبه ۲۸ مهر ماه، در يک بازار در شهر داربوگتی، در استان بلوچستان پاکستان، منجر به کشته شدن دستکم هفت نفر شد.


اين انفجار يک روز پس از انفجار مهيب در کراچی، که به کشته شدن ۱۳۹ نفر ازهواداران بی نظير بوتو، نخست وزیر سابق پاکستان، منجر شد، اتفاق افتاد.


خبرگزاری فرانسه، به نقل از يک افسر پليس محلی پاکستان نوشت که اين بمب در بازار اصلی شهر منفجر شده که بر اثر آن هفت نفر کشته و شش نفر ديگر مجروح شده اند.


تاکنون هيچ فرد و يا گروهی مسئوليت اين بمبگذاری را به عهده نگرفته است.


همزمان با انفجار روز شنبه، پليس پاکستان تصويری از بمب گذار انتحاری در کراچی را، در اختيار روزنامه ها قرار داده است.


يک مقام امنيتی پاکستان که خواست نامی از او برده نشود، به خبرگزاری رويترز گفت: «اين مرد بين ۲۰ تا ۲۵ سال سن دارد و شبيه به اهالی کراچی است.»


به گفته مقامات رسمی پاکستان، بمب گذاری انتحاری به ويژه بعد از درگيری های مسجد سرخ پاکستان، که در ژوئيه گذشته در اسلام آباد به وقوع پيوست، رايج شده است.


برخی بر اين باورند که اين حملات، روند انتخابات آينده رياست جمهوری پاکستان را تحت تاثير بگذارد اما شوکت عزيز، نخست وزير اين کشور گفته است که انتخابات بدون هيچ مشکلی در ژانويه آينده برگزار خواهد شد.


مقامات رسمی پاکستان می گويند که بی نظير بوتو فهرستی از مظنونين به بمب گذاری را در اختيار آنها قرار داده است.


خانم بوتو در این مورد گفت که او نام سه نفر از مظنونين را که احتمال می رود در اين بمب گذاری دست داشته باشند، به ژنرال مشرف داده است.


بی نظير بوتو که مشخصا شبه نظاميان طالبان و القاعده را در اين حادثه متهم کرده است، می گويد که در راه بازگشت، از سوی القاعده پاکستان و طالبان افغانستان پيام های هشدار آميز دريافت کرده است.


از سوی ديگر خانم بوتو با رد ظن دست داشتن دولت پرويز مشرف، در اين انفجار،گفت:« که به اسلامگرايان طرفدار ژنرال ضيا الحق نيز مظنون است. »
XS
SM
MD
LG