لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۱۵

فرهاد رهبر سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی شد


عضو هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی از انتصاب فرهاد رهبر به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه خبر داد. همچنین هیئت امنای دانشگاه آزاد، آقای رهبر را به عنوان رئیس جدید این دانشگاه، به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کرده است.

خبرگزاری ایرنا روز یکشنبه ۲۵ تیر، به نقل از صالح اسکندری نوشت که این تصمیم در جلسه روز شنبه هیئت امنای دانشگاه آزاد اتخاذ شده است.

آن‌طور که آقای اسکندری گفته است، اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه «به اتفاق آرا» فرهاد رهبر را به عنوان سرپرست این دانشگاه منصوب کردند.

او همچنین افزوده است که «بر اساس تصمیم هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی٬ فرهاد رهبر به عنوان رئیس این دانشگاه به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شده و منتظر تأیید نهایی شورا هستیم».

فرهاد رهبر اخیراً در جلسه روز ۲۰ تیر ماه شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد منصوب شده بود.

گزارش‌ها در مورد معرفی آقای رهبر به عنوان رئیس دانشگاه آزاد در شرایطی است که گمانه‌زنی‌ها مبنی بر امکان انتصاب او به این سمت، پیشتر تکذیب شده بود.

آن طور که ایسنا گزارش کرده بود مجتبی علوی فاضل، سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی، انتخاب آقای رهبر به عنوان رئیس دانشگاه را تکذیب کرده و گفته بود که «این صحبت‌ها ساخته و پرداخته برخی رسانه‌هاست و به هیچ وجه صحت ندارد».

فرهاد رهبر متولد ۱۳۳۸ در سمنان٬ مدرس دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران و دارای دکترای اقتصاد نظری از این دانشگاه است.

ریاست دانشگاه تهران و ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در دوره محمود احمدی‌نژاد از جمله سوابق مدیریتی آقای رهبر به شمار می‌آید.

او که به دنبال انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس‌جمهور در سال ۹۲، با حکم وزیر علوم از ریاست دانشگاه تهران برکنار شد، در دوران رقابت‌های دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از جمله اعضای ستاد ابراهیم رئیسی بود.

برکناری آقای رهبر از ریاست دانشگاه تهران در سال ۹۲، موجی از مخالفت‌ها از سوی رسانه‌های محافظه‌کار را به همراه داشت٬ به طوری که خبرگزاری تسنیم، این برکناری را نتیجه مخالفت او با برگزاری «یک همایش حزبی» در دانشگاه تهران عنوان کرده بود.

دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال درگذشت اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس پیشین هیئت مؤسس و هیئت امنای این دانشگاه، دچار تغییرات زیادی شد، و رهبر جمهوری اسلامی در حکمی علی‌اکبر ولایتی را به عنوان رئیس هیئت‌های مؤسس و امنای دانشگاه آزاد منصوب کرد.

هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی سوم اردیبشت ماه سال جاری٬ با تشکیل جلسه‌ای فوق‌العاده، علی‌محمد نوریان را به عنوان سرپرست این دانشگاه انتخاب و او را جایگزین حمید میرزاده کرده بود.

آقای ولایتی٬ حمید میرزاده رئیس پیشین دانشگاه آزاد را به «فساد اقتصادی» متهم کرده است، و برکناری آقای میرزاده از این سمت، با اعتراض حسن خمینی از اعضای هیئت موسس و هیئت امنای این دانشگاه نیز مواجه شده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG