لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ تهران ۰۵:۰۵

تجمع اعتراضی گروهی از آتش‌نشان‌ها مقابل شهرداری تهران


گروهی از نیروهای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران در اعتراض به وضعیت «کاری٬ رفاهی و معیشتی» خود مقابل ساختمان شهرداری تهران تجمع کردند.

ایرنا روز یک‌شنبه ۲۲ آذر گزارش کرده این تجمع‌کنندگان که تعدادشان به ۲۰۰ نفر می‌رسید از مسئولان شهرداری تهران و نمایندگان مجلس خواسته‌اند «مشکلات صنفی و رفاهی» آن‌ها را برطرف کنند.

با این حال یک مقام مسئول در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در واکنش به برگزاری این تجمع گفته این سازمان «انگیزه» برگزاری این تجمع را نمی‌داند.

وی افزوده سازمان آتش‌نشانی «تا روشن نشدن موضوع از هر گونه اظهار نظری خودداری» خواهد کرد و «پس از شناسایی موضوع تجمع٬ نتیجه این تجمع را اعلام می‌کنیم».

مجتبی عبداللهی٬ معاون خدمات شهری شهرداری تهران هم با حضور در جمع معترضان گفته آتش‌نشان‌های معترض «خواستار حذف قید سن ۵۰ سالگی در قانون بازنشستگی پیش از موعد هستند که از عهده شهرداری تهران خارج است».

آن‌طور که آقای عبد‌اللهی افزوده «دولت قبل [محمود احمدی‌نژاد] در سال ۱۳۹۲ بازنشستگی پیش از موعد برای آتش‌نشانان در سن ۵۰ سالگی با ۲۰ سال سابقه کار را به تصویب رسانده است».

این مقام مسئول همچنین گفته حقوق و مزایای نیرو‌های آتش‌نشانی «بیشتر از کارکنان دیگر سازمان‌ها و نهاد‌های شهرداری است» و «اکثر شاغلان در آتش‌نشانی از میزان حقوق و مزایای پرداختی راضی هستند».

ایرنا گزارش کرده این تجمع پس از حضور و سخنرانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران خاتمه یافته است.

فراخوان برگزاری این تجمع از چند روز پیش در گروه‌ها و شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه و اینترنت منتشر شده بود.

در فراخوان این تجمع اعلام شده بود آتش‌نشان‌ها «در اعتراض به نادیده گرفته شدن قانون مشاغل سخت و زیان آور و برخی مشکلات صنفی و رفاهی مقابل ساختمان شهرداری تهران تجمع» خواهند کرد.

اول مرداد ماه سال نیز جاری گروهی از آتش‌نشان‌ها در اعتراض به وضعیت «حقوق و مزایا و قرار نگرفتن این شغل در رده مشاغل سخت» مقابل شهرداری تهران تجمع کرده بودند.

به نظر می‌رسد با گذشت چند ماه از تجمع قبلی٬ هنوز خواسته‌های آنها محقق نشده باشد که دست به اعتراض دوباره زده‌اند.

دیدن نظرات (۸)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG