لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۱۰
بازیکنی که سال‌ها در لیگ برتر حضور داشت اما عمکردش به چشم نمی‌آمد. تا اینکه کارلوس کی‌روش به ایران آمد و هدایت تیم ملی را برعهده گرفت.

آن موقع، احسان حاج‌صفی مدافع چپ ثابت تیم ملی بود. اما از همان آغاز، کی‌روش معتقد بود پست تخصصی حاج صفی با توجه به خصیصه‌های تهاجمی‌اش، نباید در خط دفاعی باشد.

نکته برعکس ماجرا اینکه پولادی هم یک خط جلوتر بازی می‌کرد اما کی‌روش او مهره‌ای مناسب برای دفاع چپ می‌دانست. دیدار تدارکاتی با ماداگاسکار در ورزشگاه آزادی، اولین بازی ملی پولادی بود.

پس از آن در مصاف با مالدیو هم به زمین رفت و به بخش فارسی سایت گل گفت: «اولین بار بود که در پست دفاع چپ بازی میکردم. کی‌روش به من اعتماد کرد و حالا باید جواب اعتمادش را بدهم. کار بسیار سختی در پیش دارم و باید روز به روز بهتر شوم.»

او دیگر مهره ثابت تیم ملی بود. در نخستین بازی ملی اشکان دژآگه که مقابل قطر برگزار شد، در همان شروع مسابقه توپ را با پای چپ ارسال کرد تا دژآگه با ضربه سری که نواخت، ورودش به تیم ملی را با گل جشن بگیرد.

پولادی حتی در دوران مصدومیت طولانی‌اش هم به اردوهای ملی دعوت می‌شد تا دوران نقاهت را زیر نظر کادر پزشکی تیم ملی سپری کند.

او فوتبال حرفه‌ای را از پیکان آغاز کرد. سپس سه سال در استقلال بازی کرد و با این تیم به قهرمانی لیگ برتر رسید. از آنجا راهی تراکتورسازی شد که عملکردش در این تیم، بهتر از دو تیم قبلی بود. او شش گل هم برای تراکتورسازی به ثمر رساند.

اما هنگام حضور در مس کرمان بود که کی‌روش او را پسندید و به تیم ملی دعوت کرد. گرچه در مس کرمان با کادر فنی این تیم دچار اختلاف و گرفتار حاشیه شد. مدت‌ها در ترکیب تیمش قرار نگرفت. سرانجام طی یک نقل و انتقال پرجاشیه و جنجالی، به پرسپولیس پیوست.

بخشی از دوران حضورش در پرسپولیس را مصدوم بوده.مدافع چپ تیم ملی ایران، هم در موقعیت دفاع و هم هنگام هجوم، مشخصه‌های یک بازیکن موثر، کارآمد و تعیین کننده را به نمایش گذاشته است.
XS
SM
MD
LG