لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۲۳:۲۸

انتخابات فدراسیون فوتبال: کفاشیان ثبت نام نکرد؛ نظامی‌ها آمدند


با پایان مهلت ثبت نام برای انتخابات فدراسیون فوتبال، علی کفاشیان از کناره‌گیری‌اش برای احراز مجدد سمت ریاست این فدراسیون خبر داد.

کفاشیان که دی ماه ۱۳۸۶ مدیریت فوتبال ایران را در دست دارد، به خبرنگاران گفت «ماندن من به ضرر فوتبال است. فشارهایی از هر طرف به فوتبال وارد می‌شد که اغلب آن‌ها به خاطر حضور من بود. من هم روزی باید می‌رفتم».

به این ترتیب در انتخابات اردیبهشت، پس از هشت سال و چهار ماه، فرد دیگری به جای کفاشیان، سکان هدایت فوتبال ایران را در اختیار خواهد گرفت. گرچه مصطفی آجورلو و مهدی تاج دو نامزد اصلی انتخابات که هر دو پیشینه نظامی دارند، کفاشیان را به عنوان نایب رئیس خود معرفی کرده‌اند.

سردار عزیز محمدی دیگر نامزد ریاست فدراسیون هم گفته بود در صورتی که کفاشیان کاندیدا شود، او کناره‌گیری خواهد کرد.

غلامرضا بهروان که برای عضویت در هیئت رئیسه اعلام نامزدی کرده، درباره اتهام تخلف به عزیزی خادم در نام‌نویسی برای ریاست فدراسیون گفت: معمولاً همه صغر سن می‌گیرند. فکر کنم که ایشان کبر سن گرفته است.

عزیزی خادم با وجود تاکید قانون در ۳۵ سالگی به عنوان حداقل سن برای عضویت در هیئت رئیسه، با یک سال کمتر و با توجه به نسبت خانوادگی او با یکی از مقامات عالیرتبه امنیتی، در این مسئولیت عضویت داشت و حالا سودای ریاست بر فوتبال ایران را دارد.

علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل سابق استقلال، برای نایب رئیسی فدراسیون فوتبال ثبت نام کرد. محمود اسلامیان، نایب رئیس فعلی فدراسیون هم در بخش هیئت رئیسه اعلام نامزدی کرد. این در حالی است که از او و علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون، به عنوان دو گزینه اصلی برای انتخابات یاد می‌شد.

حبیب‌الله شیرازی، رئیس هیئت فوتبال استان تهران به نمایندگی از داوران نامزد حضور در هیئت رئیسه شد. او پیشتر در برنامه ۹۰، متهم به رانت‌خواری و گماردن اعضای خانواده‌اش در امور فوتبال شده بود که به زعم فردوسی‌پور، پاسخ قانع‌کننده‌ای هم به بینندگان برنامه نداد.

علیرضا معظمی‌نیا هم که با اعلام تمایل به خرید پرسپولیس نامش در ورزش مطرح شد، نامزد ریاست فدراسیون است. او هنگام ثبت‌نام مدعی شد که می‌خواهد به هر یک از هیئت‌های فوتبال مبلغ یک میلیارد تومان کمک کند!

در شرایطی که دو هفته قبل، مربی بدنسازی باشگاه نفت به خاطر مشکلات مالی و ناکارآمدی سیستم مدیریت این باشگاه سکته قلبی کرد و جان سپرد، منصور قنبرزاده، مدیرعامل باشگاه نفت، نیز برای عضویت در هیئت رئیسه نام‌نویسی کرد.

با وجود درگیری‌های فراوان در مدیریت کمیته داوران که حتی بارها در برنامه تلویزیونی ۹۰، درگیری شدید لفظی آنها را در پی داشته، رئیس این کمیته به همراه جمعی از داوران بازنشسته، نامزد عضویت در هیئت رئیسه شدند.

در این بین و درجمع ۲۲ نامزد مسئولیت‌های مختلف، حتی نام یک پیشکسوت فوتبال هم دیده نمی‌شود!

سایت خبرآنلاین در گزارش خود از ثبت نام نامزدها نوشته است: «کفاشیان تا اردیبهشت به عنوان رئیس می‌ماند. او از سوی تاج و آجورلو برای نایب رئیسی پیشنهاد شده. مدلی که تداعی‌کننده پوتین-مدودف است».

XS
SM
MD
LG