لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۲۱:۳۷

پوشش همزمان کنفرانس مطبوعاتی حسن روحانی

نخستین نشست خبری حسن روحانی پس از پیروزی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، بعد از ظهر دوشنبه اول خرداد برگزار شد. مهم‌ترین نکات مرتبط با این نشست خبری را در اینجا دنبال کنید.


پاسخ روحانی:

خواست ما توسعه روابط است. در بحرین هم می‌خواهیم که به ثبات برسد. ما ترجیح می‌دهیم روابط‌مان مثل روابط با کویت و عمان باشد. آمادگی داریم که با کشورهای منطقه و کشورهای عرب روابط نزدیک‌تر داشته باشیم.

پرسش خبرنگار الوفاق:

«برنامه دولت دوازدهم در راستای گسترش روابط با کشورهای منطقه چیست؟»

پاسخ روحانی:

اگر کشوری از برجام تخلف کند، حتماً پاسخ خواهیم داد. خوشبختانه آمریکایی‌ها در روزهای اخیر، تعلیق تحریم‌ها را تمدید کردند. تحریم هسته‌ای برداشته شده، اما مشکلات دیگری هم داریم. در مورد مسائل بانکی هم همه مشکلات مربوط به تحریم‌های هسته‌ای نبوده است.

خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی:

«در حالی که هنوز بخشی از تحریم‌های بانکی برداشته نشده، چه برنامه‌ای دارید؟»

پاسخ روحانی:

در مورد سوریه از ابتدای دولت یازدهم اعلام کردیم که راه حل این بحران سیاسی است. امیدوارم فضایی را برای مردم سوریه ایجاد کنیم که بتوانند به سرنوشت‌شان شکل دهند.

پرسش خبرنگار سانای سوریه:

«با توجه به سابقه حمایت‌های دولت ایران از دولت‌های منطقه، برنامه شما برای همکاری با سوریه و دیگر کشورها برای مقابله با تروریسم چیست؟»

پاسخ روحانی:

در دولت یازدهم برای ایجاد فرصت برای بانوان تلاش خوبی داشتیم. زنان در ۴۰ سال گذشته با حضور خود فرصت‌های را ایجاد کردند. در دولت قبل خانم‌ها ۸۶۰ هزار شغل از دست دادند ولی در دولت یازدهم ۷۵۰ هزار شغل به دست آوردند.

برای اولین بار، سفیر زن انتخاب کردیم و در بسیاری از جاها از مدیران زن استفاده کردیم و این راه را ادامه خواهیم داد. این تفکر که مرد از زن بالاتر است و می‌تواند کار را بهتر از زن انجام دهد درست نیست. البته در مشاغل مردان و در مشاغلی زنان مناسب‌ترند.

پرسش خبرنگار موج:

«برنامه شما در دولت دوازدهم در حوزه زنان چیست؟»

پاسخ روحانی:

موسیقی، فرهنگ و همه بخش‌های هنری برای مردم است و حتماً دولت دوازدهم حمایت بیشتری از اصحاب فرهنگ خواهد کرد. در دولت یازدهم هم فضای فرهنگی فضای بازتری شد، که حتماً در دولت دوازدهم هم ادامه خواهد داشت.

پرسش خبرنگار صبا:

«آیا با توجه به حمایت هنرمندان از شما، وزیری را انتخابات می‌کنید که امنیتی نباشد و از اهالی فرهنگ باشد؟ در مورد موسیقی و کنسرت چه می‌کنید؟»

بیشتر

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG