لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ تهران ۰۸:۰۱

خبرها و حاشیه‌های چهارمین روز از رقابت‌های جهانی کشتی

رقابت‌های کشتی قهرمانی مردان و زنان جهان در چهارمین روز خود ادامه دارد و امروز کشتی‌گیران زن به رقابت می‌پردازند. رادیوفردا می‌کوشد تا مهم‌ترین رخدادهای این دوره از مسابقات را به صورت لحظه به لحظه از بوداپست پوشش دهد. همراه این گزارش لحظه به لحظه از وب سایت رادیو فردا باشید.


۲۳:۱۹ ۲۸.۶.۱۳۹۲
مهدی رستم‌پور
سائوری یوشیدا از ژاپن، چهاردهمین طلای خود را هم گرفت. بانوی ژاپنی که پارسال رکورد الکساندر کارلین 12 طلایی را شکسته بود، در بوداپست هم با غلبه بر سوفیا ماتسون از سوئد، حرف اول 55 کیلوگرم را زد.
نکته جالب اینجاست که او 14 طلای خود را بدون وقفه و به صورت متوالی دریافت کرده. یوشیدا 31 ساله است و از سال 2002 تاکنون در تمام مسابقات جهانی و المپیک بی رقیب بوده.
بسیاری بر این باور هستند که رکورد کارلین را نباید با یک کشتی‌گیر زن سنجید، اما پارسال فدراسیون جهانی کشتی رسماً اعلام کرد که سیزدهمین طلای یوشیدا به منزله فرو ریختن رکورد کارلین بود و فیلا این افتخار را به رسمیت می‌شناسد.
۲۳:۱۱ ۲۸.۶.۱۳۹۲
مهدی رستم‌پور
فردا جمعه، محمد فقیری تنها نماینده ایران است که روی تشک خواهد رفت. او که در 55 کیلوگرم کشتی فرنگی مبارزه می‌کند، در نخستین دیدار، به مصاف پیتر مودوش از مجارستان خواهد رفت. مودوش در المپیک لندن فقط به سوریان باخت و برنز گرفت.
در این وزن، ایوان تاتارینوف از روسیه همراه با نمایندگان آذربایجان و کره شمالی نیز در نیمه بالای جدول قرار دارند و با فقیری همگروه هستند.
۱۷:۰۴ ۲۸.۶.۱۳۹۲
مهدی رستم‌پور
رسول خادم مدیر تیم‌های ملی کشتی، برای پنجمین بار جام قهرمانی جهان را نصیب ایران کرد. برخی کشتی‌گیران تیم ملی می‌گویند با توجه به نارضایتی خادم از سرپرست فدراسیون کشتی، او دیگر تمایلی به ادامه همکاری با این فدراسیون ندارد.
سال ۱۹۶۱ در یوکوهاما، مرحوم حبیب‌الله بلور اولین کسی بود که توانست ایران را به قهرمانی جهان برساند.
سال ۱۹۶۵ در منچستر این افتخار نصیب مرحوم نبی سروری شد.
سال ۱۹۹۸ در تهران، امیررضا خادم توسط محمدرضا طالقانی به عنوان مدیرفنی تیم ملی منصوب شد و همکاری این دو، ایران را روی سکوی نخست جهان نشاند.
سال ۲۰۰۲ باز هم در تهران، ایران به مقام قهرمانی رسید. در آن مسابقات، محمدحسن محبی سرمربی تیم ملی بود.
۱۶:۵۷ ۲۸.۶.۱۳۹۲
مهدی رستم‌پور
کمیل قاسمی در ۱۲۰ کیلو از تکرار نمایش زیبای المپیک لندن بازماند و از دور مسابقات حذف شد اما او نیز مانند مهدی تقوی، عضو تیمی بود که به عنوان قهرمانی جهان دست یافته. او در رده دهم قرار گرفت و یک امتیاز برای ایران کسب کرد.
مربیان تیم ملی، افت ناگهانی روحیه کمیل را دلیل حذف او عنوان کردند. رقابت داخلی این وزن بین قاسمی با پرویز هادی و محمدرضا آذرشکیب داغ است.

بیشتر

XS
SM
MD
LG