لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ تهران ۰۵:۲۶

شلیک به یک «مظنون مسلح» در محوطه بیرونی کاخ سفید


گزارش‌ها از واشینگتن حاکی است که نیروهای امنیتی در محوطه بیرونی کاخ سفید، یک مظنون مسلح را با شلیک گلوله متوقف کرده‌اند و راه‌های اطراف کاخ سفید برای ساعتی مسدود شده است.

آن طور که شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش کرده، پس از آنکه یک مرد مظنون در نزدیکی یکی از ایستگاه‌های بازرسی کاخ سفید اقدام به در آوردن سلاح کرد، نیروهای امنیتی او را هدف گلوله قرار داده‌اند.

این شبکه خبری به نقل از دو منبع آشنا به جزئیات حادثه گزارش کرده که مرد مظنون از ناحیه شکم مورد اصابت گلوله قرار گرفته و در بازداشت است.

سی ان ان همچنین به نقل از سرویس فوریت‌های پزشکی واشینگتن نوشته است که فرد مظنون به یکی از بیمارستان‌های محلی منتقل شده، و وضعیت جراحت او وخیم است.

گزارش‌های اولیه حاکی از آن بود که تیراندازی از سوی فرد مظنون صورت گرفته اما بلافاصله مشخص شد، مظنون مرتکب تیراندازی نشده است.

گزارش‌ها حاکی است که در زمان این حادثه باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، در کاخ سفید حضور نداشته، و جو بایدن، معاون او، حت محافظت قرار گرفته است.

گزارش دیگری به نقل از یک مقام رسمی کاخ سفید حاکی است که هیچ یک از کارکنان یا همکاران کاخ سفید در این حادثه آسیب ندیده است.

این تیراندازی در مسیر غربی منتهی به کاخ سفید روی داده و در زمان این حادثه به خبرنگاران حاضر در اتاق کنفرانس کاخ سفید گفته شده که پناه بگیرند.

حادثه تیراندازی در محوطه بیرونی کاخ سفید، کمتر از دو ماه پس از آن صورت گرفته که در حادثه دیگری در محوطه بازدیدکنندگان کنگره، یک فرد مسلح به ضرب گلوله یک افسر پلیس مجروح شد.

در زمان آن حادثه کنگره آمریکا به دلیل عید پاک، در تعطیلات به سر می‌برد اما به گزارش خبرگزاری فرانسه منطقه مملو از گردشگران بود.

XS
SM
MD
LG