لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۲۹

مدیر ارتباطات کاخ سفید پس از ۱۰ روز از سمت خود کنار رفت


در روزی که جان کلی، وزیر پیشین امنیت ملی آمریکا، کار خود را به عنوان رئیس دفتر دونالد ترامپ در کاخ سفید آغاز کرد، رسانه‌ها از برکناری مدیر ارتباطات تازه منصوب شده کاخ سفید خبر دادند. کاخ سفید در بیانیه‌ای این گزارش را تأیید کرده است.

روز دوشنبه ساعتی پس از آنکه رسانه‌ها از مراسم سوگند و آغاز به کار جان کلی در سمت جدیدش در کاخ سفید گزارش کردند، روزنامه نیویورک‌تایمز به نقل از منبعی که نام او فاش نشده است از برکناری آنتونی اسکراموچی، مدیر ارتباطات تازه منصوب شده کاخ سفید خبر داد.

مشابه این گزارش را خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یکی از نزدیکان آنتونی اسکراموچی منتشر کرده است.

پس از آن، کاخ سفید در بیانیه‌ای کوتاه ضمن تأیید کناره‌گیری آقای اسکراموچی، اعلام کرد که او ترجیح داده در آغاز به کار جان کلی، رئیس دفتر جدید رئیس‌جمهور، به او فضای کافی دهد تا «بتواند تیم خود را شکل دهد».

آقای اسکراموچی که پیشتر از سرمایه‌گذاران وال‌استریت بود، ۱۰ روز پیش به سمت مدیر ارتباطات کاخ سفید منصوب شد و پس از انتصاب او به این سمت، سخنگوی کاخ سفید و اندکی بعد رئیس دفتر رئیس‌جمهور از سمت خود کناره‌گیری کردند.

او در روزهای اخیر اظهاراتی جنجالی علیه رئیس دفتر پیشین دونالد ترامپ، رینس پریبس و نیز مشاور ارشد آقای ترامپ، استیو بنن بر زبان آورده بود، و از جمله رینس پریبس را متهم کرده بود که منبع اصلی درز اطلاعات از کاخ سفید است.

آن طور که سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه خود گفت دونالد ترامپ این گفته‌ها را «نامناسب» تشخیص داده است.

آقای پریبس اما در گفت‌وگویی که پس از کناره‌گیری از سمتش با سی‌ان‌ان داشت، حاضر نشد درباره گفته‌های جنجالی آقای اسکراموچی ابراز نظر کند و تنها بر حمایت کامل خود از تصمیم‌های رئیس‌جمهور تأکید کرد.

نشریه آمریکایی پولیتیکو گزارش کرده که برکناری آقای اسکراموچی به درخواست جان کلی صورت گرفته است. در چارچوب سازمانی کاخ سفید، مدیر ارتباطات زیر نظر رئیس دفتر رئیس‌جمهور فعالیت می‌کند.

برخی جمهوری‌خواهان آمریکا امیدوارند که انتخاب جان کلی به سمت ریاست دفتر رئیس‌جمهور، به سامان‌دهی دوباره کاخ سفید بینجامد.

آقای ترامپ خود پیشتر با ستایش از فعالیت‌های جان کلی در دوران تصدی وزارت امنیت داخلی، او را یک رهبر بزرگ، و ستاره‌ای واقعی در دولتش توصیف کرده بود.

هنوز فرد جدیدی برای تصدی سمت وزارت امنیت ملی آمریکا معرفی نشده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG