لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۲۰:۳۵

اختلافات علی‌آبادی و سعیدلو، و «افتخاری متعلق به احمدی‌نژاد»


محمود احمدی‌نژاد در کنار محمد علی‌آبادی و علی سعیدلو
رئیس سازمان تربیت بدنی جمهوری اسلامی ایران درباره کسب ۲۰ مدال طلای کاروان ورزش ایران از بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگژو و کسب عنوان چهارمی در رده‌بندی مجموع مدال‌ها می‌گوید: «اين افتخار متعلق به دولت دهم و دكتر احمدی‌‌نژاد است. رئيس‌جمهور ما را حمايت كرد و برنده اول مقام معظم رهبری، رئيس‌جمهور و مردم هستند. آنها مؤثر بودند، ما هم فقط حرف آنها را گوش داديم و پيش رفتیم.»

علی سعیدلو ضمن انتقاد از محمد علی‌آبادی، رئیس قبلی سازمان تربیت بدنی و رئیس فعلی کمیته ملی المپیک، به خبرگزاری ایسنا گفته است که «زمانی كه به سازمان تربيت بدنی آمدم، ۲۴ فدراسيون سرپرست داشتند و آشفتگی كامل بر آنها حاكم بود. چون دعوایی بين سازمان تربيت بدنی و سازمان بازرسی كل كشور در بحث دو شغله‌ها وجود داشت.»

وی ادامه داده است: «من برای تک تک ورزشكاران وقت گذاشتم با آنها صحبت كردم. هيچ كس نمی‌تواند ادعا كند كه چنين كاری كرده است. خود ورزشكاران اين مسئله را گفتند. اگر شخصی چنين ادعایی كند دروغ می‌‌گويد. من سازمان بی‌‌برنامه و فدراسيون‌های به هم ريخته را تحويل گرفتم.»

به این ترتیب، رئیس سازمان ورزش در دولت دهم، عملکرد مدیریت ورزش ایران در دولت قبلی محمود احمدی نژاد را به شدت زیر سؤال برد.

از راست، علی سعیدلو و محمد علی‌آبادی در حاشیه مسابقات کشتی در گوانگژو

سعیدلو همچنین درباره این ادعای آقای علی‌آبادی مبنی بر «پیش‌بینی درست تعداد مدال‌های ایران»، گفته است که «آنهایی كه اين مسائل را می‌‌گويند، سند بیاورند و ثابت كنند. در نامه‌ای رسمی كه موجود است به ما اعلام كرده كه ۱۳ مدال در گوانگژو می‌‌گيريم. اما من به دليل شناخت ويژه از شرايط و وضعيت ورزشكاران اعزامی ايران به گوانگژو، در مصاحبه‌ای كه با یک سايت چينی داشتم اعلام كردم كه ايران ۲۰ طلا می‌گیرد.»

گفتنی است صداوسیمای ایران در دهکده بازی‌های آسیایی گوانگژو، استودیویی دایر کرده بود و طی مدت زمان برگزاری بازی‌ها، علی سعیدلو و محمد علی‌آبادی بارها با حضور در این استودیو به انجام مصاحبه‌های زنده پرداختند و هر بار نیز موفقیت‌های کسب شده را به زیرمجموعه خودشان نسبت می‌دادند.

تنش و اختلافات بین این دو یار نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، در مراسم توزیع جوایز رشته‌های مختلف نیز نمود پیدا کرد. به نحوی که در کنار رقابت‌های ورزشی، یک رقابت جنجالی نیز بین این دو نفر برای حضور در مراسم توزیع جوایز و اعطای مدال به قهرمانان وجود داشت.

به نوشته سایت خبری آینده‌نیوز، در جریان اعطای مدال طلا به علیرضا نصرآزادانی در تکواندو که اولین مدال طلای کاروان ورزش ایران بود، قرار بود محمد علی‌آبادی در محل انجام مراسم حاضر شود و مدال‌ها را توزیع کند كه سعیدلو به سرعت خودش را از پكن به گوانگژو می‌رساند و نام خودش را در فهرست مدال‌دهندگان می‌گنجاند.

کشمکش بر سر اهدای مدال بین دو مقام دولتی ایران، به گونه‌ای دیگر در جریان رقابت‌های ووشو، کشتی و وزنه‌برداری نیز تکرار شد. به نحوی که برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی که از همراهان کاروان ورزش ایران بودند، خواستار فیصله یافتن اختلافات تا پایان بازی‌های آسیایی شدند.

در این زمینه سایت خبرآنلاین نیز نوشت که «دستور صلح موقت» از «مقامات عالی رتبه در ایران» به سعیدلو و علی‌آبادی ابلاغ شده بود.
XS
SM
MD
LG