لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۲۰

گروه‌های طرفدار محیط زیست: فرمان ترامپ را به چالش می‌کشیم


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هنگام لغو قوانین محیط زیستی دولت باراک اوباما

گروه‌های مدافع محیط زیست آمریکایی می‌گویند آماده‌اند تا فرمان جدید دونالد ترامپ را درباره لغو قوانین زیست‌‌محیطی دولت اوباما را به چالش بکشند.

برپایه فرمان اجرایی روز سه‌شنبه رئیس جمهور آمریکا، بسیاری از مقررات و محدودیت‌ها در زمینه استفاده از سوخت‌های فسیلی لغو می‌شود.

این گروه‌های مدافع محیط زیست آمریکایی تاکید می‌کنند اولین صحنه مبارزه آنها محکمه افکار عمومی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس دیوید گلدستون مسئول امور دولتی در شورای دفاع از منابع طبیعی گفت: «این چیزی نیست که بسیاری از مردم به خاطر آن به ترامپ رای دادند. مردم مدافع اقدام برای دفاع از محیط زیست هستند.» او طرح دونالد ترامپ را «کوته‌بینانه» خواند و گفت فرصت‌های شغلی وعده داده شده از این طریق عملی تحقق نخواهند یافت.

آسوشتیدپرس می‌نویسد با وجود اینکه جمهوری‌خواهان طرح‌ها و مقررات دولت باراک اوباما در زمینه طرح محیط زیست را مسئول بیکاری در بخش معادن زغال سنگ معرفی می‌کنند اطلاعات دولت فدرال نشان می‌دهد که بخش معادن آمریکا طی دهه‌های اخیر و در دوران ریاست جمهوری دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان به دلیل رشد فناوری در این صنایع و ناتوانی آن در رقابت با گاز، انرژی خورشیدی و باد همواره از تعداد شاغلان خود کاسته است.

اما بسیاری از شاغلان فعلی و سابق معادن زغال سنگ به وعده‌های دونالد ترامپ امیدوارند و مدافعان این صنعت فرمان او را ستوده‌اند.

طرفداران محیط زیست می‌گویند منابع انرژی ناآلاینده هزاران فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد کرد و نگرانند که فرمان جدید ترامپ موقعیت آمریکا از نظر رقابت اقتصادی با سایر کشورها در زمینه انرژی‌های نو را تضعیف کند.

به اعتقاد آنها این تلاش‌ها برای احیا بهره‌برداری از منابع انرژی فسیلی در نهایت شکست خواهد خورد ​ چون بسیاری از ایالت‌ها و صنایع از مدت‌ها پیش به مصرف گاز طبیعی و انواع انرژی‌های نو روی‌ آورده‌اند.

ائتلافی از ۱۶ ایالت و واشینگتن دی سی اعلام کرد‌ه‌اند با هرگونه اقدامی از سوی دولت دونالد ترامپ برای لغو مفاد طرح انرژی پاکیزه دولت اوباما مخالفت خواهند کرد یا در دادگاه‌های استیناف فدرال آن را به چالش خواهند کشید.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG