لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۱۴

گرمای هوا باعث شد همه اداره‌ها و دستگاه‌های دولتی و بانک‌های شهرهای استان خوزستان در روز دوشنبه ۱۱ مرداد تنها تا ساعت یک بعد از ظهر فعال باشند.

بنا به گفته‌های هاشم بالدی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان، این تصمیم بر اساس گزارش‌های اداره هواشناسی خوزستان گرفته شده است. بر اساس گفته‌های بالدی دمای هوا در بعضی از شهرهای استان خوزستان در این روز به ۴۹درجه سانتیگراد رسید و به گفته وی این تصمیم از سوی ستاد مدیریت بحران استانداری خوزستان برای «مدیریت مصرف انرژی» گرفته شده است.

بر اساس پیش‌بینی‌های اداره کل هواشناسی خوزستان، دمای هوا در ۱۱ شهرستان این استانروز دوشنبه بین ۴۹ تا ۵۱ درجه خواهد بود.

کوروش بهادری مدیر کل هواشناسی خوزستان در گفت‌وگو با ایسنا ‌ اعلام کرد «براساس مدل‌های هواشناسی همین وضعیت فردا نیز در استان اتفاق میافتد.»

تعطیل شدن یا نشدن ادارات، بانک‌ها و سایر سازمان‌های دولتی در استان خوزستان به علت گرمای بیش از حد هوا همیشه یکی از ابهاماتی بوده که ساکنان این استان با آن درگیر بوده‌اند. در همین رابطهسید شریف حسینی نماینده سابق این استان در مجلس شورای اسلامی، در اردیبهشت ۹۴ در گفت‌وگویی با تسنیم این بحث را «یک بحث رایج بین مردم» دانستو یادآور شد در این رابطه «قانونی وجود ندارد اما استاندار خوزستان می‌تواند در صورت لزوم دستور تعطیلی را صادر کند.»

این در حالیست که شکرخدا موسوی، دیگر نماینده این استان در مجلس نهم در همان تاریخ به تسنیم گفته بود: «در قانون تبصره‌ای در بخش آلودگی هوا و یا شرایط زیست‌محیطی وجود دارد که اگر دمای هوا بیش از ۵۵ درجه شود باید سازمان‌ها، ادارات و به ویژه مشاغل سخت و زیان‌آور تعطیل شوند.»

استان خوزستان معمولا در فصل تابستان از گرمای طاقت فرسا و در فصول سرد سال از پدیده گرد و غبار رنج می‌برد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG