لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ تهران ۱۳:۳۹

اپوزیسیون سوریه از مداخله نظامی در چند روز آینده خبر داد

یک عضو ائتلاف مخالفان سوریه اعلام کرد که میان شورشیان و کشورهایی که در حمله به سوریه شرکت خواهند کرد نشست‌هایی برگزار شده است. گاردین از فرود جنگند‌ه‌های بریتانیایی به قبرس خبر داده است.


شورشیان سوری
۰۰:۲۸ ۶.۶.۱۳۹۲
دفتر ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد که فرانسوا اولاند رئیس جمهوری این کشور روز پنجشنبه با رئیس ائتلاف اپوزیسون سوریه احمد العاصی الجربا دیدار خواهد کرد. فرانسوا اولاند روز سه‌شنبه اعلام کرد که وی تصمیم گرفته حمایت از ائتلاف مخالفان سوری رو افزایش دهد.
۰۰:۲۳ ۶.۶.۱۳۹۲
وزارت خارجه آمریکا از گفت‌وگوی تلفنی جان کری و سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه درباره بحران سوریه خبر داد.
۰۰:۱۴ ۶.۶.۱۳۹۲
بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل هشدار داد هرگونه اقدام علیه این کشور را به شدت تلافی خواهد کرد. نتانیاهو گفت ما بخشی از جنگ داخلی سوریه نیستیم اما اگر بخواهند به ما ضربه بزنند به شدت تلافی خواهیم کرد.
۲۳:۰۹ ۵.۶.۱۳۹۲
روزنامه گاردین گزارش داد هواپیماهای نظامی بریتانیا در پایگاه هواپیمایی این کشور در قبرس فرودآمده‌‌اند. گاردین می‌نویسد دو خلبان هواپیماهای مسافربری به این روزنامه گفته‌اند که هواپیماهای ترابری سی-۱۳۰ را از کابین هواپیما در پایگاه آکروتیری قبرس دیده‌اند. همین خلبان‌ها گفته‌اند که جت‌های جنگنده نیز در صفحه رادار آن قابل شناسایی بوده است. این خلبان‌ها معتقدند که این هواپیماها از اروپا به قبرس می‌آیند. گاردین می‌افزاید ساکنانی که نزدیک این پایگاه زندگی می‌کنند گفته‌اند که فعالیت این پایگاه در ۴۸ ساعت گذشته بسیار بیشتر از معمول بوده است.

بیشتر

XS
SM
MD
LG