لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۱:۴۳

مصلحی: غفلت کردیم، فتنه ۸۸ دوباره سربرافراشت


حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات، می‌گوید به خاطر غفلتی که در یک مقطع خاص صورت گرفته «جریان فتنه» دوباره سر برافراشته و «فتنه ۸۸» به صورت لایه‌ای در حال فعالیت است.

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران، همچنین یکی از اهداف به گفته او فتنه‌گران را ایجاد انشقاق در میان مسئولان جمهوری اسلامی دانسته است.

«فتنه» اصطلاحی است که مسئولان جمهوری اسلامی برای رویدادهای پس از انتخابات و «جنبش سبز» به کار می‌برند.

حیدر مصلحی با تفکیک میان «سران فتنه» و «هادیان فتنه»، گفت: «به دلیل غفلتی که ما در یک مقطع خاص انجام دادیم، این فتنه باز سر برافراشت و طی جلسات، بحث و گفت‌وگوهایی در حال زنده کردن همان مباحث هستند. بنابراین این موضوع هوشیاری و احساس مسئولیت ویژه را می‌طلبد. به‌ خصوص خواص باید مراقب باشند که مجددا در این دام‌ها قرار نگیرند.»

به نظر می‌رسد اشاره به دوره «غفلت» و مشغول شدن به مسائل «فرعی» همان چیزی است که اصولگرایان مخالف احمدی‌نژاد از آن به عنوان ماجراهای «جریان انحرافی» یاد می‌کنند؛ ماجراهایی که پس از برکناری شخص حیدر مصلحی و «خانه‌نشینی» رئیس دولت به اوج خود رسید.

آقای مصلحی در حالی نسبت به مشغول شدن به مسائل «فرعی» هشدار داده است که خود وی که وزیر محمود احمدی‌نژاد است، در قالب برخورد، با «جریان انحرافی» اطرافیان رئیس دولت را هدف قرار داده است.

وزیر اطلاعات در این باره گفت: «باید دانست در فتنه‌ ۸۸ و پس از آن یکی از مسائلی که دشمن روی آن سرمایه‌گذاری کرد این بود که مسائل فرعی جایگزین مسائل اصلی شود.»

آقای مصلحی ضمن تاکید بر اینکه «فتنه ۸۸» تمام نشده، تصریح کرد: «بنده به عنوان مسئول اطلاعات کشور عرض می‌کنم فتنه همچنان در ابعاد مختلف طراحی‌هایی می‌کند تا ضربه‌های خود را بزند و در این بین باید سران و هادیان فتنه را مورد توجه قرار داد؛ چرا که این‌طور نیست که فقط فتنه یک لایه داشته باشد. فتنه بغیر از لایه‌ای که ما آن را در رسانه‌ها می‌بینیم ابعاد دیگری دارد و می‌خواهد کنه و بنه نظام را هدف قرار دهد. بنابراین باید آن را مورد توجه قرار داد. در واقع فتنه یک بخش بیرونی و یک بخش داخلی دارد.»

وی با بیان اینکه «ایجاد انشقاق، نقطه همه دشمنان نظام» است، گفت: «شاید در کمتر مقطعی از تاریخ انقلاب تا این میزان این موضوع در برنامه‌ دشمنان قرار گرفته است. چنانچه هرکس حتی یک درجه با نظام زاویه داشته، هم‌اکنون در مجموعه‌دشمنان قرار دارد.»

ابراز نگرانی، وزیر اطلاعات از تحرک اصلاح‌طلبان و هواداران جنبش سبز در حالی بیان می‌شود که در روزهای اخیر، شخصیت‌های اصلا‌ح‌طلبی نظیر محمد خاتمی، محمدرضا خاتمی و مصطفی تاجزاده شرایط اصلاح‌طلبان را برای انتخابات بار دیگر بیان کرده‌اند که با واکنش ‌شدید شماری از اصولگرایان و فرماندهان نظامی مواجه شده است.

حیدر مصلحی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت که نهادهای امنیتی باید «نگاه تهاجمی به برنامه‌ دشمن» داشته باشند و گفت اپوزیسیون خارج کشور از نفوذ دستگاه‌های امنیتی به درون آنها نگران شده است.

حیدر مصلحی، که با حکم حکومتی رهبر جمهوری اسلامی در وزارتخانه‌اش ابقا شده و به گفته خود مقابله با جریان انحرافی یا همان تیم احمدی‌نژاد را برعهده دارد، سال گذشته، گفته بود روی کار آمدن دولت نهم و دهم ثمره «طراحی» آیت‌الله خامنه‌ای است.
XS
SM
MD
LG