لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ تهران ۰۲:۵۹

با برگزاری مراسم تنفیذ، حسن روحانی هفتمین رئیس‌جمهور ایران شد

مراسم تنفیذ ریاست جمهوری ساعت ۱۷ به وقت تهران برگزار شد و حسن روحانی با حکم آیت‌الله خامنه‌ای به طور رسمی هفتمین رئیس جمهور ایران شد.


۲۰:۱۳ ۱۲.۵.۱۳۹۲
ضرغام صادقی عضو هیئت رئیسه مجلس به خبرگزاری مهر گفت: چناچه آقای روحانی در مراسم تحلیف رسما و مکتوب اسامی هیئت وزیران پیشنهادی خود را به مجلس ارائه کند پس از اعلام وصول و قرائت اسامی و برنامه‌ها، مجلس یک هفته فرصت دارد تا به بررسی صلاحیت و برنامه آنها بپردازد... در صورت ارائه لیست پیشنهادی توسط روحانی در روز تحلیف، بررسی صلاحیت و برنامه وزرای پیشنهادی یکشنبه هفته آینده به عنوان جلسه رای اعتماد به کابینه دولت در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.
۲۰:۱۰ ۱۲.۵.۱۳۹۲
به گزارش مهر، پس از برگزاری مراسم تنفیذ، محمود احمدی‌نژاد به همراه تعدادی از شرکت کنندگان در این مراسم در ساختمان سفید ریاست جمهوری حاضر شده و به طور رسمی دفتر رئیس جمهور را به حسن روحانی تحویل داد.
۱۸:۵۱ ۱۲.۵.۱۳۹۲
فرخ نگهدار می‌گوید که خطاب آقای خامنه‌ای در مورد افراد ذی‌نفوذ فراتر از هاشمی رفسنجانی است. او می‌گوید که آقای خامنه‌ای هم مثل آقای روحانی فکر می‌کند یک همبستگی ملی در شرایط کنونی لازم است.
آقای نگهدار می‌گوید که غیبت آقای خاتمی در این مراسم بسیار قابل تأمل است، چرا که به گفته او حمایت آقای خاتمی در شکل‌گیری این شرایط بسیار مؤثر بود.
به نظر آقای نگهدار، سخن امروز آقای خامنه‌ای متوجه آقای خاتمی هم هست با وجود اینکه با ممانعت از حضور خاتمی در مراسم تنفیذ، او را خارج از دایره نظام قرار داده است.
۱۸:۴۸ ۱۲.۵.۱۳۹۲
تقی رحمانی بر حمایت انتقادی جامعه مدنی ایران از آقای روحانی تأکید کرد.

بیشتر

XS
SM
MD
LG