لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۲۵

یک یهودی در اسرائیل به اتهام تهدید‌ مراکز یهودیان در آمریکا بازداشت شد


مرکز یهودیان نیویورک. عکس مربوط به سال ۲۰۰۹ است

پلیس اسرائیل روز پنجشنبه سوم فروردین یک جوان ۱۹ ساله یهودی را دستگیر کرد که گفته می‌شود مظنون اصلی تهدید‌های بمبگذاری در مراکز یهودیان در آمریکا است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، میکی روزنفلد، سخنگوی پلیس اسرائیل این فرد را یک هکر معرفی کرده و گفته است هنوز انگیزه او برای این تهدیدها مشخص نیست.

رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند شخص مظنون یک یهودی آمریکایی-اسرائیلی است. این رسانه‌ها می‌گویند این شخص پیشتر برای خدمت در ارتش نامتناسب تشخیص داده شده بود.

سخنگوی پلیس اسرائیل گفته است: «او همان فردی است که پشت تهدیدهای مراکز یهودیان آمریکاست».

در دو ماه گذشته دهها تهدید تلفنی ناشناس به مراکز یهودیان در آمریکا صورت گرفته است.

پلیس فدرال آمریکا، آف‌بی‌آی، دستگیری این مظنون را تایید کرده اما اظهارنظری در این باره نداشته است.

به گفته «اتحادیه ضد افترا» که مقر آن در آمریکاست و موارد یهودستیزی را ثبت‌ و ضبط می‌کند، از نهم ژانویه تاکنون ۱۵۰ تهدید به بمبگذاری در مراکز یهودیان و مدارس روزانه یهودی در ۳۷ ایالت آمریکا و دو استان کانادا گزارش شده است.

پلیس اسرائیل می‌گوید فرد مظنون در دهها مکالمه تلفنی ادعا کرده بود که در اماکن عمومی و شرکت‌های خصوصی بمبگذاری شده و باعث ترس و وحشت شده است.

به گفته پلیس اسرائیل، این شخص همچنین مظنون است به اینکه چنین تلفن‌هایی به نیوزیلند، استرالیا و خود اسرائیل زده باشد.

سخنگوی پلیس اسرائیل همچنین گفت که این شخص در فوریه سال ۲۰۱۵ به شرکت هواپیمایی دلتا تلفن کرده و به دروغ مدعی وجود مواد منفجره در پروازی از فرودگاه جان‌اف‌کندی نیویورک شده است. این تلفن منجر به فرود اضطراری هواپیما شد.

به گفته سخنگوی پلیس اسرائیل این مرد ساکن جنوب اسرائیل است و با استفاده از فناوری‌های پیشرفته، منشا تلفن‌های خود را مخفی می‌کرده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG