لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۰۲
در حالی که شمارش آرا هنوز در جریان است، نتیاج اولیه که تا ساعت ۲۰ به وقت تهران اعلام شده، حاکی از برتری نسبی جبهه متحد اصولگرایان، در تهران است.

برپایه اعلام وزارت کشور، در ۲۱۴۶ صندوقی که آرا آنها شمرده شده، غلامعلی حداد عادل سرفهرست جبهه متحد اصولگرایی، با ۴۷۹۰۹۸ رای نفر اول شهر تهران است.

این در حالی است که مرتضی آقا تهرانی، سرفهرست جبهه پایداری رای چهارم تهران را به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر نفر آخر فهرست جبهه متحد اصولگرایان، حسین نجابت، تاکنون نفر سی‌ام است در حالی که فرهاد جوانمردی نفر آخر فهرست جبهه پایداری در رده ۴۸ است.

در همین حال جبهه متحد در میان ۳۰ نفر نخست، دارای ۱۴ نامزد اختصاصی است در حالی که جبهه پایداری در میان ۳۰ نفر نخست دارای ۱۰ نامزد اختصاصی است.

در ۳۰ نفر دوم که از رده ۳۱ تا ۶۰ است، ۱۵ نفر از جبهه پایداری هستند در حالی که از جبهه متحد تنها ۹ نفر در ۳۰ نفر دوم به چشم می‌خورد که نشانگر وضعیت بهتر جبهه متحد در بالای جدول و در میان ۳۰ نفر نخست است.

همچنین ۵ نامزد مشترک جبهه متحد و جبهه پایداری که عبارتند از غلامعلی حداد عادل، علیرضا مرندی، زهرا طیب‌زاده، مسعود میرکاظمی و محمد کوثری در میان ۳۰ نفر نخست تهران هستند و این در حالی است که این نامزدها‌ی مشترک نخست در فهرست جبهه متحد اصولگرایان قرار گرفته بودند و سپس در فهرست جبهه پایداری نیز جا داده شدند.

از سوی دیگر در میان ۳۰ نفر اول اعلام شده در شهر تهران علی‌مطهری تنها کسی است که در فهرست جبهه متحد و جبهه پایداری وجود نداشت که رده هشتم را به خود اختصاص داده است.

علیرضا محجوب و سهیلا جلودارزاده، دو نامزد اختصاصی خانه کارگر در رد‌ه‌های ۳۲ و ۴۰ هستند.

محمد نبی حبیبی و اسدالله بادامچیان، دبیرکل موتلفه و جانشین دبیرکل موتلفه رده‌های ۴۵ و ۳۹ را به خود اختصاص داده‌اند.

غلامعلی حداد عادل، سیدمحمدحسن ابوترابی فرد، سید علیرضا مرندی، مرتضی آقاتهرانی، مسعود میرکاظمی، بیژن نوباوه، احمد توکلی، علی مطهری، روح‌الله حسینیان، علی‌اصغر زارعی، علیرضا زاکانی، حسین مظفر، زهره طبیب‌راده، غلامرضا مصباحی مقدم، محمد سلیمانی،‌ سید مهدی هاشمی، سید محمود نبویان، مهرداد بذرپاش، حمید رسایی، اسماعیل کوثری مهدی کوچک زاده، لاله افتخاری، مجتبی رحماندوست، الیاس نادران، حسین فدایی، محمدرضا باهنر، پرویز سروری، فاطمه رهبر، فاطمه آلیا و حسین نجابت ۳۰ نفر نخست تهران هستند.

این نتایج پس از شمارش ۲۱۴۶ صندوق به دست آمده است.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG