لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ تهران ۱۹:۴۳

پلیس ایران از «برخورد شدید» با تخلفات خودروهای لوکس خبر داد


به دنبال انتقادات علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، از رواج خودروهای گران‌قیمت در ایران، برخی از مقامات راهنمایی و رانندگی ایران از آمادگی پلیس برای برخورد شدید با تخلفات احتمالی صاحبان این خودروها خبر دادند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، سرهنگ پرویز حسینی، رییس راهنمایی و رانندگی شهر تهران روز دوشنبه، ۷ اردیبهشت تاکید کرده خودروهای گران قیمتی که با سرعت بالا در شهر تردد می‌کنند، توقیف خواهند شد.

وی اظهار داشت: «برخی از رانندگان خودروهای گران‌قیمت با سرعت بالا در معابر و بزرگراه‌های پایتخت تردد می‌کنند و پس از دستور ایست پلیس هم از محل متواری می‌شوند که طی مکاتبه با مرجع قضایی قرار بر صدور حکم توقیف این خودرو‌ها شد».

در همین حال تیمور حسینی، رییس راهنمایی و رانندگی استان تهران، اظهارات آیت‌الله خامنه‌ای را «فرمان» و «لازم الاجرا» خوانده است.

وی به خبرگزاری فارس گفته که حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ایران «باید تدابیر لازم برای نحوه اجرای فرمان» آیت‌الله خامنه‌ای را ابلاغ کند و سپس این فرمان اجرایی می‌شود.

آیت‌الله خامنه‌ای روز یکشنبه خطاب به نیروهای پلیس ایران گفت: «برخی جوان‌های سرمست غرور ثروت با خودروهای گران‌قیمت در خیابان‌ها جولان می‌دهند و ایجاد ناامنی می‌کنند».

وی سپس تاکید کرد «نیروی انتظامی باید برای ابعاد مختلف ناامنی برنامه داشته باشد و با آن‌ها مقابله کند».

این اظهارات در حالی بیان شده است که خیابان شریعتی و بزرگراه همت در تهران هفته گذشته صحنه دو تصادف شدید خودروهای پورشه و بی ام و بود که به مرگ پنج نفر انجامید.

این رخداد بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی فارسی زبان و رسانه‌های داخل ایران داشت. اما اکنون رییس راهنمایی و رانندگی تهران هشدار می‌دهد که با توجه به سخنان رهبر جمهوری اسلامی برخورد با تخلفات این خودروها تشدید خواهد شد.

به گفته سرهنگ پرویز حسینی، بیشترین تخلفات شبانه شامل نقص سیستم روشنایی، لایی‌کشی، سرعت غیرمجاز یا حرکت وسایل نقلیه سنگین در مسیرهای سرعت است که انجام دو تخلف حادثه‌ساز نظیر سرعت غیرمجاز و حرکت مارپیچ، توقیف وسیله نقلیه را به همراه دارد.

وی در نهایت آمار داده که به طور میانگین ۴۰۰ تا ۵۰۰ وسیله نقلیه به دلیل تخلفات در شب توقیف می‌شود.

دیدن نظرات (۴۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG