لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۰۶:۲۴

سخنگوی دولت: تا چند روز بعد مسئله استعفای وزیر ارشاد حل می‌شود


محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت ایران

سخنگوی دولت ایران در واکنش به گزارش‌ها پیرامون استعفای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و گمانه‌زنی‌ها پیرامون آن گفت که ماجرا تا چند روز دیگر مشخص می‌شود.

این نخستین بار است که یک مقام دولتی در سخنانی غیرمستقیم موضوع تقاضای استعفا از طرف علی جنتی را تایید می‌کند.

با این حال مقامات دولت حسن روحانی تاکنون خبر استعفای علی جنتی از سمت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را، مستقیما و باصراحت، نه تایید کرده‌اند و نه تکذیب، و خود آقای جنتی نیز به خبرنگاران گفته است که چند روز صبر کنند تا نتیجه مشخص شود.

در همین رابطه خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، روز سه‌شنبه، ۲۷ مهر، اظهارات محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت، را بازتاب داده که با وجود اشاره غیرمستقیم ماجرا را همچنان در ابهام نگه می‌دارد.

آقای نوبخت که در جمع خبرنگاران حضور یافته بود درباره استعفای علی جنتی اظهار داشت: «همان طور که خود وزیر ارشاد گفت، چند روزی صبر کنید. اگر صبر کنید این مسئله حل می‌شود.»

پیش از این گزارش‌هایی درباره جانشین احتمالی علی جنتی منتشر شده بود که عنوان می‌کرد حسام‌الدین آشنا، مشاور فرهنگی رئیس جمهور ایران، برای سمت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظر گرفته شده است.

آقای آشنا هم در این باره گفته است که این گزارش‌ها را «نه رد می‌کند و نه تایید».

روز سه‌شنبه همچنین خبرگزاری فارس گزارشی در این‌ باره منتشر کرد که می‌گوید «انتخاب سرپرست برای وزارتخانه ارشاد به هفته آینده موکول شده تا چهره‌های مناسب مورد بررسی قرار گیرند».

این خبرگزاری جز حسام‌الدین آشنا از رضا صالحی امیری، رئیس کتابخانه ملی، به عنوان چهره‌ای نام برده که احتمال می‌رود به عنوان سرپرست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب شود.

علت استعفای احتمالی علی جنتی نیز محل گمانه‌زنی‌های بسیار است.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ماه‌های اخیر درگیر اعتراضات اصول‌گرایان به برگزاری کنسرت موسیقی در استان خراسان رضوی و شهر قم بوده تا جایی که وی اعلام کرده قید برگزاری کنسرت در شهر مشهد را زده است.

این موضع‌گیری اما تذکر حسن روحانی را به دنبال داشته که عنوان کرد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید تابع قانون باشد.

XS
SM
MD
LG