لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۵۴

ارزیابی های امنیتی دفاعی: احتمال حمله در آمریکا طی تعطیلات سال نو اندک است


نهادهای دفاعی و امنیتی ایالات متحده معتقدند که خطر حملات تروریستی داخل خاک آمریکا طی تعطیلات سال نو میلادی اندک است، اما نمی‌توان گفت که اصلاً هیچ خطری هم وجود ندارد.

خبرگزاری رویترز روز جمعه ۳۰ دسامبر (۱۰ دی) گزارشی را به نقل از یکی از خبرنامه‌های متعلق به ارتش ایالات متحده بازتاب داده که عنوان می‌کند «هیچ تهدید مشخصی متوجه سرزمین ایالات متحده نیست»، اگرچه همواره درصدی از تهدیدات از جانب «افراط‌گرایان خشونت‌طلب داخلی» وجود دارد و این امری «غیرقابل انکار» است.

این گزارش به خبرنامه دیگری متعلق به ارتش ایالات متحده می‌پردازد که در آن خبرنامه نیز اطمینان داده شده که «هیچ تهدید مشخص و محتملی علیه تأسیسات ارتش آمریکا و کارکنان آن در جشن‌های سال نو میلادی گزارش نشده است».

خبرنامه یادشده اما در عین حال به دو شماره اخیر مجله «رومیه»، رسانه تبلیغاتی گروه موسوم به «حکومت اسلامی»، اشاره می‌کند و می‌گوید که در این مجله اطلاعاتی درباره احتمال حمله با چاقو یا استفاده از وسیله نقلیه برای زیر گرفتن مردم در مناطق شلوغ منتشر شده است.

گروه «حکومت اسلامی» مسئولیت حملات نیس فرانسه و برلین آلمان را برعهده گرفته است که در هر دو مورد مهاجمان با راندن یک کامیون در مناطق پرجمعیت، ده‌ها نفر را زیر گرفته‌اند.

مقام‌های وزارت دفاع و ارتش آمریکا در پاسخ به درخواست رویترز در مورد این گزارش‌ها اظهار نظری نکرده‌اند.

با این حال رویترز به نقل از یک مقام ارشد ایالات متحده بدون اشاره به نام او می‌نویسد که ارزیابی‌های ارتش آمریکا همواره با ارزیابی‌ نهادهای امنیتی و اطلاعاتی این کشور همخوانی دارد.

به گفته وی، برخی تهدیدات خاص توجه سرویس‌های امنیتی را جلب کرده، اما هیچ یک چندان محتمل نبوده‌اند.

آمریکا اواخر خرداد ماه صحنه حمله‌ای به یک کلوب همجنس‌گرایان بود که حدود ۵۰ کشته برجای گذاشت. گروه «حکومت اسلامی» مسئولیت آن حمله را نیز برعهده گرفت.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG