لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ تهران ۱۳:۴۲

معاون نظارت رییس مجلس: احمدی‌نژاد بازی خطرناکی شروع کرده است


حسین مظفر، معاون نظارت رییس مجلس ایران
حسین مظفر، معاون نظارت رییس مجلس ایران، روز چهارشنبه، چهارم اردیبهشت، نسبت به آن‌چه «تعلل در اجرای قانون انتخابات» خوانده است، انتقاد کرد و به محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری ایران، هشدار داد که «بازی خطرناکی» را آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای مظفر اظهار داشت: «متاسفانه وزارت کشور قانون انتخابات را تاکنون اجرا نکرده و در این خصوص خبرهای خوبی به ما نرسیده است.»

به گفته او، اگر تعلل دولت در اجرای این قانون ادامه پیدا کند، انتخابات «خدشه‌دار» خواهد شد و این امر کمک به «فتنه‌گرانی» است که می‌خواهند در کشور «تشنج» ایجاد کنند.

حسین مظفر که ریاست ستاد انتخاباتی ائتلاف سه‌ گانه محافظه‌کاران، متشکل از محمدباقر قالیباف، علی‌اکبر ولایتی و غلامعلی حدادعادل، را برعهده دارد در روزهای اخیر گفته بود که دولت به فاصله کمتر از دو ماه تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری هنوز هیات‌ اجرایی مرکزی انتخابات را تشکیل نداده است.

این هیات متشکل از هفت نفر از «شخصیت‌های دینی، سیاسی و فرهنگی» است که به همراه وزیر کشور، وزیر اطلاعات، دادستان کل کشور و یک نفر از اعضای هیات رییسه مجلس (بدون حق رای) امور مربوط به انتخابات را پیش می‌برند و چنان‌چه آقای مظفر می‌گوید باید تا نیمه دوم اسفند سال ۱۳۹۱ تشکیل می‌شد.

حسین مظفر همچنین اعلام کرد، ظهر امروز، چهارشنبه، جلسه‌ای در معاونت نظارت مجلس با حضور «مسئولان مربوطه» برگزار می‌شود که در آن درباره «تعلل دولت و وزارت کشور در اجرای قانون انتخابات» بحث خواهد شد.

آقای مظفر اما مشخص نکرده است که این جلسه با حضور کدام یک از «مسئولین» برگزار خواهد شد و آیا نماینده دولت نیز در آن حاضر خواهد بود یا نه.

او در ‌‌نهایت گفت: «این‌که گفته می‌شود شاید فتنه جدید قبل از انتخابات باشد، آثارش همین است که دولت در اجرای قانون کوتاهی می‌کند و دولت بازی خطرناکی را انجام می‌دهد.»

«فتنه» اصطلاحی است که مسئولان حکومت ایران برای توصیف رویدادهای پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ به کار می‌برند.

انتخابات سال ۱۳۸۸ به اعتراضات گسترده‌ حامیان میرحسین موسوی و مهدی کروبی، نامزدهای اصلاح‌طلب انتخابات انجامید که معتقد به وقوع تقلبات گسترده و مهندسی آرا بودند.

اما اگر محافظه‌کاران در برابر حامیان آقای موسوی و آقای کروبی به شکل متحد از محمود احمدی‌نژاد، رییس دولت ایران حمایت می‌کردند که خود را پیروز انتخابات نامیده بود، اکنون در آستانه انتخابات ریاست جمهوری یازدهم انتقادات شدیدی را متوجه او می‌کنند.

گفته می‌شود که آقای احمدی‌نژاد از نامزدی اسفندیار رحیم‌مشایی در انتخابات پیش روی حمایت می‌کند، چهره‌ای که حامیان علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، از او به عنوان سردمدار «جریان انحرافی» نام می‌برند و نسبت به حمایت‌های رییس دولت از او هشدار می‌دهند.

هشدار احمدی‌مقدم نسبت به «شبهه‌افکنی» درباره انتخابات

در اظهار نظری جداگانه، اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده پلیس ایران نسبت به آن‌چه «شبهه‌افکنی» درباره انتخابات خوانده است، انتقاد کرد و آن را «خط دشمن» نامید.

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای احمدی‌مقدم گفت: «برخی سخنان شبهه‌افکنی را مطرح می‌کنند، مبنی بر اینکه دیگران برای مردم تصمیم می‌گیرند. این‌‌ همان خطی است که دشمن دنبال می‌کند.»

فرمانده نیروی انتظامی ایران اگرچه از چهره‌ خاصی نام نبرده است، اما محمود احمدی‌نژاد در روزهای اخیر بار‌ها درباره دخالت‌های احتمالی در انتخابات با هدف تاثیر بر نتیجه آن هشدار داده است و از جمله روز ۲۲ فروردین اظهار داشت: «یک عده می‌گویند نظر رهبری این است که این شخص بیاید [در انتخابات] و آن شخص نیاید، به شما چه مربوط است؟ این مردم هستند که باید تصمیم بگیرند.»

اسماعیل احمدی‌مقدم همچنین در ادامه سخنان خود از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری خواسته است که از «سیاه‌نمایی و تخریب» خودداری کنند و «وعده‌های نشدنی» ندهند.

یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری یازدهم روز ۲۴ خرداد و در شرایطی برگزار می‌شود که تاکنون بسیاری از چهره‌های نزدیک به حکومت اعلام نامزدی کرده‌اند، چهره‌هایی که اکثریت قریب به اتفاق آن‌ها از میان محافظه‌کاران هستند.

دیدن نظرات (۶)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG