لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۰۷

کره شمالی آمریکا را به حملات سایبری متهم کرد


کره شمالی به تازگی ایالات متحده را تهدید به جنگ اتمی کرده است
در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر اختلال در سیستم‌ رسانه‌های دولتی کره شمالی، این کشور روز جمعه، ۲۵ اسفند، ایالات متحده را به انجام حملات سایبری علیه خود متهم کرد.

خبرگزاری رویترز به نقل از خبرگزاری روسی ایتارتاس نوشته است که هکرهایی از خارج کره شمالی با انجام حملاتی «قدرتمند» سر‌ـ‌ورهای اینترنتی را در این کشور از کار انداخته‌اند که این مسئله دسترسی به برخی وب‌سایت‌ها را غیرممکن ساخته است.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که در روزهای اخیر تنش‌ها میان کشور کره شمالی و کره جنوبی که از متحدان ایالات متحده محسوب می‌شود، به شدت افزایش یافته است.

کره شمالی که در پی آزمایش اخیر اتمی خود با دور جدیدی از تحریم‌های بین‌المللی مواجه شده، تاکید کرده که معاهدات صلح با کره جنوبی را به صورت یک‌طرفه ملغی می‌کند.

این کشور همچنین ایالات متحده را نیز به جنگ اتمی تهدید کرده است.

بر اساس این گزارش، تلویزیون ام‌بی‌سی کره جنوبی اعلام کرده است که چندین رسانه‌ دولتی کره شمالی در شمار هدف‌های حملات سایبری قرار گرفته‌اند که از جمله آنها می‌توان خبرگزاری مرکزی کره شمالی و روزنامه رسمی رودونگ سینمون را نام برد.

این دو رسانه اگرچه به فعالیت‌های خود در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ادامه داده‌اند اما با اختلالات متعددی مواجه شده‌اند.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی روز جمعه اعلام کرد: «بر هیچ کس مخفی نیست که ایالات متحده و حکومت تحت امر آن، کره جنوبی حملات سایبری را با هدف انجام فعالیت‌های خراب‌کارانه و اقدام علیه جمهوری دموکراتیک خلق کره شدت می‌بخشند.»

این خبرگزاری افزود: «سرورهای اینترنتی جمهوری دموکراتیک خلق کره به شکل روزانه هدف حملات ویروسی شدید و مستمری قرار دارد.»

این در حالی است که کره شمالی به نوبه خود متهم به حملات سایبری علیه خبرگزاری‌های دولتی و وب‌سایت‌های شرکت‌های تجاری کره جنوبی است که از جمله آنها می‌توان به حمله سال ۲۰۱۱ به یک بانک دولتی اشاره کرد که بازسازی وب‌سایت آن یک هفته طول کشید.

کره شمالی اما همواره اتهام حملات سایبری را رد کرده است و آن را تبلیغات کره جنوبی و متحد اصلی آن، آمریکا می‌نامد که با هدف ضربه زدن به حکومت این کشور انجام می‌گیرد.
XS
SM
MD
LG