لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۰۳

حمله طالبان به کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان


نیروهای امنیتی افغانستان در صحنه حمله به کیسیون مستقل انتخابات حضور یافته و با مهاجمین درگیر شده‌اند
شبه‌نظامیان طالبان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان روز شنبه دفتر کمیسیون مستقل انتخابات این کشور را هدف حملات خود قرار دادند.

گزارش خبرگزاری رویترز در روز شنبه، ۹ فروردین، به نقل از فرمانده پلیس کابل بیان می‌کند که چهار مهاجم انتحاری وارد ساختمانی نزدیک دفتر کمیسیون مستقل انتخابات شده‌ و اقدام به شلیک به سمت این دفتر و محافظان آن کرده‌اند.

دفتر کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در نزدیکی نمایندگی سازمان ملل متحد و دفاتر دیگر نهادهای بین‌المللی قرار دارد، اما به نظر می‌رسد که هدف مهاجمان تنها این نهاد برگزارکننده انتخابات افغانستان بوده است.

رویترز همچنین به نقل از نور محمد نور، سخنگوی کمیسیون مستقل افغانستان، گزارش داده که حملات تا ظهر شنبه متوقف نشده و هنوز ادامه دارد.

آقای محمد نور اما تاکید کرده که هیچ کسی از کارکنان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان آسیبی از این حمله ندیده و نیروهای امنیتی در صحنه حاضر شده‌اند.

به گفته او، کارکنان این نهاد نخست صدای یک انفجار را شنیده‌اند و پس از آن شلیک گلوله به سمت دفتر آغاز شده است.

گزارش رادیو آزادی افغانستان نیز حمله به دفتر کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان را تایید می‌کند و می‌گوید که نیروهای امنیتی افغانستان با مهاجمین مسلح درگیر شده‌اند.

این دومین حمله مسلحانه ۲۴ ساعت اخیر در کابل محسوب می‌شود که مسئولیت هر دو آنها را نیز گروه طالبان پذیرفته است.

شبه‌نظامیان روز جمعه نیز یک مهمانخانه را در کابل هدف حملات خود قرار دارند که تعدادی از کارکنان یک نهاد امدادرسانی مستقر در آمریکا در آن اقامت داشتند.

این حملات به مرگ دو شهروند افغانستانی انجامیده است. در عین حال مقامات افغانستان نیز اعلام کرده‌اند که همه مهاجمان کشته شده‌اند.

افغانستان روز ۱۶ فروردین شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود تا جانشین حامد کرزی مشخص شود.

در این شرایط اما خشونت‌های شبه‌نظامیان طالبان در سراسر کشور افزایش یافته است، به طوری که در هفته‌های اخیر تقریبا هر روز یک مورد انفجار بمب یا تیراندازی رخ داده است.

نمونه این خشونت‌ها نیز حمله نیروهای طالبان به جشن نوروز در هتل سرینا کابل است که به مرگ ۹ نفر از جمله سردار احمد، گزارشگر خبرگزاری فرانسه، و اعضای خانواده او انجامید.
XS
SM
MD
LG