لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ تهران ۰۵:۲۷

فیفا برگزاری جام باشگاه‌های فوتبال جهان را به تعويق انداخت


جانی اینفانتینو برای کاستن از وابستگی مالی فیفا به جام جهانی فوتبال تلاش کرده است که تعداد تیم‌های جام باشگاه‌های جهان را افزایش دهد.

فیفا روز چهارشنبه ۲۸ اسفند موافقت کرد که برگزاری جام باشگاه‌های فوتبال جهان در سال ۲۰۲۱ به تعویق بیافتد تا امکان برگزاری مسابقات جام ملت‌های اروپا و کوپا آمریکای امسال که به دلیل شیوع ویروس کرونا به سال بعد موکول شده‌اند فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فیفا پس از جلسه گفت‌گوی ویدئویی مسئولان منطقه‌ای این نهاد در بیانیه‌ای گفت: «در آينده در مورد زمان جدید برگزاری جام باشگاه‌های فوتبال جهان که قرار بود ژوئن و ژوئیه ۲۰۲۱ برگزار شود تصمیم‌گیری خواهد شد».

تحت تاثیر لغو تمامی مسابقات لیگ‌های کشوری و مسابقات باشگاهی قاره‌ای عملا تمامی مسابقات فوتبال در سراسر جهان متوقف شده است و روز سه‌شنبه نیز نهادهای مسئول در اروپا و آمریکای جنوبی اعلام کردند که مسابقات جام ملت‌های اروپا و کوپا آمریکا که قرار بود تابستان امسال برگزار شوند به سال ۲۰۲۱ موکول شده است.

شیوه جدید جام باشگاه‌های فوتبال جهان که در آن ۲۴ باشگاه شرکت خواهند داشت از طرح‌های جانی اینفانتینو رئیس فیفا است. اين رقابت‌ها قرار است در شش شهر مختلف چین برگزار شود و هشت باشگاه اروپایی و شش باشگاه از آمریکایی جنوبی در آن شرکت خواهند داشت.

جانی اینفانتینو برای کاستن از وابستگی مالی فیفا به جام جهانی فوتبال که هر چهار سال یک‌بار برگزار می‌شود تلاش کرده که تعداد باشگاه‌های شرکت کننده در جام باشگاه‌های جهان را افزایش دهد.

با وجودی که تمامی مسابقات فوتبال تحت تاثیر شیوع جهانی ویروس کرونا لغو شده‌اند فیفا روز چهارشنبه اعلام کرد ۱۰ میلیون دلار به صندوق همبستگی سازمان جهانی بهداشت برای مقابله با بيماری کوويد-۱۹ کمک خواهد کرد.

فیفا در عین حال با تشکیل کمیسیون‌هایی در حال بررسی تغییر در مقررات مربوط به نقل و انتقال بازیکنان است چون این نگرانی وجود دارد که بازیکنانی که در پایان این فصل قرارداد آنها به پایان می‌رسد کار خود را از دست بدهند.

فیفا اعلام کرد که قصد دارد در قراردادهای موجود هم از منافع بازیکنان و هم منافع باشگاه‌ها حفاظت کند و دوره زمانی ثبت بازیکنان را متناسب با وضعیت موجود اصلاح کند.

این نهاد درعین حال قرار است برای کمک مالی به کسانی که از تاثیرات شیوع ویروس کرونا بر فوتبال لطمه خورده‌اند یک صندوق ویژه تاسیس کند.

جانی اینفانتینو گفت: «این وضعیت فوق‌العاده نیازمند تصمیم‌ها و اقدامات فوق‌العاده است. فیفا با همه نهادها و طرف‌های ذینفع برای انجام اقدامات لازم در تماس خواهد بود. برای اجرای این برنامه‌ها روی حمایت تمامی بخش‌های جامعه جهانی فوتبال حساب می‌کنم».

با استفاده از گزارش خبرگزاری رویترز/ ش.ر/ ک.ر
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG