لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ تهران ۰۲:۲۸

یکصد زن قدرتمند جهان از نگاه فوربز؛ آنگلا مرکل در صدر فهرست


آنگلا مرکل برای هشتمین سال پیاپی است که به عنوان قدرتمندترین زن جهان از نگاه مجله فوربز انتخاب می‌شود.

مجله آمریکایی «فوربز» فهرست یکصد زن قدرتمند جهان در سال ۲۰۱۸ را به روال هر سال خود منتشر کرد که نام آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در صدر آن به چشم می‌خورد.

در این فهرست که روز سه‌شنبه ۱۳ آذر منتشر شد نام‌ ترزا می، صدراعظم بریتانیا، کریستین لاگارد، رئیس فرانسوی صندوق بین‌المللی پول، ماری بارا، مدیرعامل شرکت خودروسازی آمریکایی جنرال موتورز، و ابیگل جانسون، مدیرعامل شرکت آمریکایی سرمایه‌گذاری فیدلیتی در رتبه‌های دو تا پنج آن دیده می‌شود.

در رتبه‌های شش تا ده نیز این نام‌ها به ترتیب قرار دارد: ملیندا گیتس، بنیانگذار بنیاد بیل و ملیندا گیتس؛ سوزان وویچیتسکی، مدیرعامل یوتیوب، آنا پاتریشیا بوتین، بانکدار اسپانیایی؛ مریلین هیوسن، مدیرعامل شرکت آمریکایی هوا فضا و تجهیزات نظامی لاکهید مارتین؛ و جینی رومتی، مدیرعامل شرکت آی‌بی‌ام.

آنگلا مرکل برای هشتمین سال پیاپی است که به عنوان قدرتمندترین زن جهان از نگاه مجله فوربز انتخاب می‌شود.

خانم مرکل اگرچه به تازگی از رهبری حزب اتحادیه دمکرات مسیحی آلمان کناره‌گیری و اعلام کرد که قصد کاندیداتوری دوباره در انتخابات سال ۲۰۲۱ را ندارد اما به نوشته فوربز، رهبری او در مهم‌ترین قدرت اقتصادی اروپا، وی را عملا به عالی‌ترین رهبر زن جهان آزاد تبدیل کرده است.

در فهرست مجله فوربز، ملکه بریتانیا (راست) در رتبه بیست‌وسوم و ترزا می، نخست‌وزیر، در رتبه دوم است.
در فهرست مجله فوربز، ملکه بریتانیا (راست) در رتبه بیست‌وسوم و ترزا می، نخست‌وزیر، در رتبه دوم است.

آنگلا مرکل از سال ۲۰۰۵ صدراعظم آلمان است و در مجموع برای چهار دوره این مقام را در اختیار گرفته که یک رکورد در آلمان محسوب می‌شود.

فوربز می‌نویسد، او با قدرت و صلابتی که در رهبری اقتصادی و سیاسی اروپا نشان داده می‌تواند در آینده نیز به کم شدن شکاف‌ها در اتحادیه اروپا کمک کند تا این اتحادیه یکپارچه‌تر شود.

در فهرست فوربز، ملکه بریتانیا رتبه بیست‌وسوم را به خود اختصاص داده است. بلافاصله پس از او نام ایوانکا ترامپ، دختر رئیس‌جمهوری آمریکا، به چشم می‌خورد.

از خاورمیانه نام سه زن در این فهرست دیده می‌شود که دو تن از آنها اهل عربستان سعودی و سومی اهل امارات متحده عربی هستند.

هر سه زن نیز در حوزه اقتصاد فعال هستند؛ لبنی سلیمان العیان از عربستان که در رده پنجاه‌وهشتم قرار گرفته، رجاء عيسى القرق از امارات در رتبه هشتاد و دوم، و رانیا نشار از عربستان در رتبه نود و ششم.

بر اساس گزارش مجله فوربز/س.ن/ک.ر

دیدگاه شما

نمایش نظرات

انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG