لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۱۳:۲۸

قتل چهار زن عضو یک خانواده به ضرب گلوله در کرمانشاه


از گفته‌های دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه بر می‌آید که انگیزه این قتل خانوادگی است.

پس از قتل چهار زن عضو یک خانواده به ضرب گلوله در کرمانشاه، دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفته است که دستگیری عوامل این حادثه «به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است».

بر اساس اظهارات محمدحسین صادقی، دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه، سه دختر یک خانواده و مادرشان حوالی ساعت ۱۰ صبح روز جمعه در «آرامستان کرمانشاه» هدف گلوله سرنشینان یک خودرو قرار گرفته و به قتل رسیده‌اند.

از اظهارات این مقام قضایی استان کرمانشاه بر می‌آید که عاملان این حادثه سرنشینان یک خودروی پراید بوده‌اند. همچنین روایت دادستان کرمانشاه حاکی از آن است که قتل این چهار زن یک قتل خانوادگی است.

در این باره آقای صادقی به دو خبرگزاری ایسنا و میزان گفته است که در تیرماه امسال مردی پدر همسر خود را با سلاح گرم به قتل رسانده، اما اولیای دم به تازگی از قصاص او گذشته‌اند.

او افزوده است که پس از آن برادران مقتول در اعتراض به اقدام همسر و فرزندان او، اقدام به قتل آنها کرده‌اند.

جزئیات بیشتری در این زمینه منتشر نشده است.

پیش از این هم دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه از وقوع قتل‌هایی در جریان «نزاع‌های خانوادگی و عمومی» در مناطق مختلف این استان خبر داده است.

از جمله در مرداد ماه امسال، آقای صادقی خبر داد که نزاع دسته‌جمعی مسلحانه بین دو خانواده در روستای بابازید از توابع هرسین به مداخله نیروی انتظامی انجامیده و در جریان مداخله نیروی انتظامی، یکی از پرسنل این نیرو پس از اصابت شش گلوله و انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داده است.

همین مقام قضایی در اول تیرماه امسال هم از یک نزاع جمعی در شهرستان سنقر خبر داده بود که در جریان آن یک نفر پس از مجروح شدن با چاقو و انتقال به بیمارستان به دلیل شدت جراحت کشته شده است.

در هر دو مورد، دادستان کرمانشاه خبر داده بود که عوامل حادثه شناسایی و بازداشت شده‌اند، اما پس از آن در مورد روند این پرونده‌ها اطلاع‌رسانی نشده است.

پیشتر در مهرماه سال ۹۳، معاون مبارزه با جرایم جناحی پلیس آگاهی ایران در تشریح آخرین وضعیت جرایم جنایی در کشور گفته بود که در ۳۴ درصد از قتل‌ها قاتل و مقتول با یکدیگر نسبت فامیلی دارند.

در آن زمان سرهنگ هادی مصطفایی با اشاره به این آمار اضافه کرده بود که بیشترین مورد قتل‌های فامیلی مربوط به همسرکشی است.

با استفاده از گزارش‌های ایسنا، میزان و مهر؛ م.ا.
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیوفردا بخش ایران رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که با بودجه کنگره آمریکا و زیر نظر سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده فعالیت می‌کند. رادیوفردا در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG