لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۵۶

گروگان‌گیری در جنوب فرانسه سه کشته برجای گذاشته است


«سوپر او» در شهر ترب، محل گروگان‌گیری روز جمعه

پلیس فرانسه روز جمعه، سوم فروردین، اعلام کرد که در جریان گروگان گیری در سوپر مارکتی واقع در شهر تِرِب، در جنوب این کشور، سه نفر کشته شدند. عامل این گروگانگیری نیز به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شده است.

این فرد مسلح که گفته می شود عضوگروه حکومت اسلامی (داعش) بوده و در این جریان گروگان گیری در این سوپر مارکت خواستار آزادی صلاح عبدالسلام شد.

صلاح عبدالسلام تنها مظنون اصلی زنده مانده حملات تروریستی آبان‌ماه ۱۳۹۴ (نوامبر ۲۰۱۵) در پاریس است که ۱۳۰ کشته و صدها مجروح برجای گذاشت. صلاح عبدالسلام تبار مراکشی و ملیت فرانسوی دارد و در بلژیک بزرگ شده‌است.

او به هنگام دستگیری، در محله مولنبک بروکسل که یکی از مراکز اصلی اسلام‌گرایان افراطی در اروپاست، پنهان شده بود.

حملات آبان‌ماه ۱۳۹۴، بزرگترین عملیات تروریستی تاریخ فرانسه بود که گروه حکومت اسلامی (داعش) مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

فرد گروگان‌گیر پیش از آغاز گروگان‌گیری خود در این سوپرمارکت به سوی پلیس شلیک کرده بود. بنا بر گزارش‌ها فرد گروگان‌گیر بامداد جمعه به سمت افسران پلیس در نزدیکی شهر کارکاسون شش بار شلیک کرد که باعث زخمی شدن یکی از آنها شد.

او سپس به سوپرمارکت «سوپر او» در شهری کوچک نزدیک به این محل یعنی ترب رفته و با تیراندازی‌های خود سه نفر را کشت. شهر ترب در ۱۰۰ کیلومتری جنوب شهر تولوز قرار دارد.

یگان‌های ویژه پلیس با حضور در منطقه راه‌های منتهی به محل گروگان‌گیری را مسدود کردند.

رسانه‌های فرانسوی می‌گویند که فرد مهاجم، مدعی ارتباط با گروه حکومت اسلامی، داعش، شد، اما این خبر هنوز از سوی مقام‌های رسمی تأیید نشده‌است.

فرانسه از زمان حملات متعدد سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ توسط اسلام‌گرایان تندرو که بیش از ۲۰۰ شهروند این کشور را کشت، همچنان در حالت هشدار به‌سر می‌برد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG