لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۱۱:۵۶

دومین مورد از تجاوز و آتش زدن یک دختر نوجوان در ایالت جارکند هند


یک مقام محلی در حال گفت وگو با خانواده دختر قربانی در ایالت جارکند هند

حال دومین دختر نوجوانی که اخیرا در ایالت جارکند هند مورد تجاوز قرار گرفته و بعد به آتش کشیده شده بسیار وخیم است. این دومین مورد از حملات وحشیانه جنسی به دختران نوجوان است که طی روزهای اخیر هند را به لرزه درآورده است.

این دختر ۱۷ ساله در روز جمعه یعنی همان روزی که یک دختر ۱۶ ساله مورد تجاوز قرار گرفت و در آتش سوزانده شد در ایالت جارکند واقع در شرق هند مورد حمله قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه این دو حادثه نحوه برخورد با تجاوزهای جنسی در هند را زیر ذره بین قرار داده است. پس از وقوع تجاوزهای گروهی و مرگ یک دختر ۸ ساله در این حملات دولت به شدت تحت فشار قرار گرفته تا با جرایم جنسی برخورد شدیدتری بکند.

از سال ۲۰۱۲ که یک دانشجو در اتوبوسی در شهر دهلی مورد تجاوز قرار گرفت و کشته شد مواردی که در روزهای اخیر اتفاق افتاده اند مهمترین و خبر سازترین جرایم جنسی هستند.

يک کارآگاه پليس گفت: «۷۰ درصد بدن اين دختر دچار سوختگی درجه يک شده است. او به يک بيمارستان مجهز منتقل شده و ممکن است جان سالم به در ببرد.»

پليس در اين رابطه يک مرد ۱۹ ساله را که ساکن محله دختر قربانی است بازداشت کرده است.

در ارتباط با تجاوز به يک دختر ۱۶ ساله در ناحیه چاترا این ایالت نيز تاکنون ۱۵ نفر بازداشت شده اند.

گفته می شود متهم اصلی در آن پرونده از حکم شورای روستا که به جرم تجاوز او را به پرداخت ۷۵۰ دلار و صد بار نشستن و بلند شدن محکوم کرده بود عصبانی شده بود. او ابتدا به والدین آن دختر حمله کرد و سپس خانه آنها را در حالی که دختر نوجوان در آن بود به آتش کشید.

خبرگزاری فرانسه می افزاید در سال ۲۰۱۶ حدود ۴۰ هزار مورد تجاوز گزارش شده است اما فعالان مدنی می گویند تعداد واقعی تجاوزها بیشتر است چون قربانیان تجاوز در هراس از ننگ اجتماعی وقوع حملات را گزارش نمی دهند.

هنوز واکنش‌ها به حادثه دردناک تجاوز گروهی و قتل یک دختر بچه ۸ ساله در ایالت جامو و کشمیر ادامه دارد. در آن مورد ۸ مرد هندو به ربودن، تجاوز مکرر و کشتن این دختر بچه مسلمان متهم شده اند.

فعالان هندو با برگزاری اجتماعات اعتراضی مدعی اند پلیس در تحقیقات مربوط به این حادثه جانبداری کرده است.

دیوان عالی هند روز دوشنبه دستور داد که این محاکمه جنجالی به جای جامو که اکثریت جمعيت آن هندو هستند باید در پنجاب ایالت همجوار برگزار شود.

خانواده قربانی خواستار این اقدام شده و می گویند نگران جانشان هستند.

با انتشار آمارهای جدید پلیس هند که می گوید در سال جاری هر روز بیش از ۵ زن در پایتخت مورد تجاوز قرار گرفته اند نگرانی‌ها در مورد امنیت زنان برجسته تر شده است.

همزمان با افزایش خشم و انزجار عمومی از این وضعیت دولت با تغییر قوانین زمینه را برای صدور و اجرای حکم مرگ در مورد تجاوز به کودکان فراهم کرده است ولی با این وجود حملات و آزارهای جنسی هر روز ادامه دارد.

روز دوشنبه یک وکیل زن از کاست‌های فرودست دالیت یک وکیل با سابقه را که با حزب حاکم بهاراتیا جاناتا ارتباط دارد به تجاوز و حق سکوت گرفتن متهم کرد.

این زن که برای مخفی نگاه داشتن هویت خود چهره‌اش را پوشانده بود در یک کنفرانس خبری در مرکز ایالت اوتار پرادش گفت:«من می ترسم چون او خانواده‌ام را تهدید کرده است. فقط به این خاطر که از کاست دالیت هستم این بلا سر من آمده است.»

او در کنفرانس خبری به نشانه اعتراض به عدم اقدام نهادهای مسئول موهای خود را قیچی کرد و تهدید کرد اگر علیه متهم اقدامی نکنند خودکشی خواهد کرد.

اخيرا یکی از رهبران حزب بهاراتیا جاناتا در این ایالت ماه گذشته به اتهام ربودن یک زن و تجاوز به او بازداشت شد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG