لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۵۷

تحقیقات در مورد برخورد خودرو با مردم در شهر مونستر آلمان ادامه دارد


نیروهای امدادی و پلیس در اطراف محل واقعه

تحقیقات در آلمان در مورد واقعه برخورد خودروی وَن به مردم در یک کافه در شهر مونستر ادامه دارد. در این واقعه دو نفر از شهروندان کشته و ۲۰ نفر زخمی شدند، راننده نیز خودکشی کرد.

بعد از ظهر روز شنبه ۱۸ فروردین، یک خودروی ون به مردمی که در هوای بهاری در فضای باز یک کافه در شهر مونستر نشسته بودند برخورد کرد. در این رخداد دو نفر کشته و ۲۰ نفر زخمی شدند که وضعیت ۶ تن از آن‌ها وخیم اعلام شده‌است. پلیس آلمان می‌گوید راننده، داخل خودرو، با شلیک به خودش، خودکشی کرده‌است.

خبرگزاری آلمان کشته‌شدگان را یک زن ۵۱ ساله و مردمی ۶۵ ساله معرفی کرده‌است.

خبرگزاری اسوشیتدپرس به‌نقل از شاهدان در محل می‌گوید مردم پس از واقعه در حال فرار از میدان شهر، جایی که خودرو به مردم برخورد کرد، بودند. نیروهای امنیتی فورا مناطق اطراف را بسته و تحقیقات در مورد واقعه و راننده خودروی ون ادامه دارد.

هربرت رئول، وزیر داخله ایالت «نوردراین-وستفالن» آلمان به خبرنگاران گفته‌است راننده ون، شهروند آلمان بوده‌است. آقای رئول تاکید کرده تحقیقات در مراحل مقدماتی قرار دارد و «در حال حاضر هیچ مدرکی از ارتباط موضوع با اسلام‌گرایی افراطی وجود ندارد».

هرچند مقام‌های دولتی هنوز هویت راننده را اعلام نکرده‌اند، اما روزنامه «فرانکفورتر آلگماینه زایتونگ» راننده را «ینس ار.» معرفی کرده که در دو کیلومتری محل واقعه زندگی می‌کرد.

خبرگزاری آلمان به نقل از دادستانی ایالت گفته است راننده خودرو فردی ۴۸ ساله و ساکن مونستر بود.

شبکه «ز د اف» می‌گوید نیروهای امنیتی خانه راننده را جست‌وجو کرده‌اند و او با «افراطیون دست‌راستی» رابطه داشته‌است، اما هیچ شاهد و مدرکی که خودش نیز عضو یک گروه افراطی راست‌گرا بوده، به‌دست نیامده‌است.

پلیس آلمان در جریان جست‌وجوی داخل ون، به‌جز اسلحه‌ای که راننده با آن خودکشی کرده، مواد آتش‌بازی پیدا کرده‌اند.

یکی دیگر از نشریات آلمانی نیز خبر از «مشکلات روحی» راننده داده‌است؛ احتمالی که در گزارش خبرگزاری آلمان نیز مجددا مطرح شده‌است.

مقام‌های رسمی هنوز هیچ‌یک از این گزارش‌ها را تائید نکرده‌اند.

مونستر ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و با ۵۰ هزار دانشجو از شهرهای مهم دانشگاهی آلمان است. مرکز شهر که واقعه در آن رخ داده، مملو از بار، رستوران و موسسات فرهنگی است.

با استفاده از گزارش‌های اسوشیتدپرس، خبرگزاری آلمان و رویترز|ت.ت|

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG