لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ تهران ۱۲:۴۶

تعقیب قضایی چند نفر پس از انتشار فیلم درگیری دو زن درباره «حجاب»


علی مصطفوی‌نیا، دادستان گیلان

پس از انتشار فیلمی از درگیری دو زن در شهر خمام، دادستان گیلان اعلام کرد، ضاربان زن «آمر به معروف» شناسایی شده و تحت تعقیب قرار گرفته‌اند.

در شبکه‌های اجتماعی فیلمی منتشر شده که یک زن جوان یک زن چادری را هل می‌دهد. این فیلم صدا ندارد و جزئیات این اتفاق مشخص نیست.

با این حال رسانه‌های اصول‌گرا اعلام کرده اند که این فیلم مربوط به درگیری یک زن «آمر به معروف» با چند نفر است و آنان این زن را « ضرب و شتم» کرده‌اند.

در همین حال به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی مصطفوی‌نیا، دادستان گیلان، گفت: «ضاربان این خانم آمر به معروف، شناسایی شده‌اند و دستور تعقیب کیفری برای آنها صادر شده است».

آقای مصطفوی‌نیا جزئیات بیشتری درباره این پرونده و تعدادی افرادی که تحت تعقیب قرار گرفته‌اند، اشاره نکرده است.

در روزهای گذشته نیز ماجراهای مربوط به پیاده کردن «پویه نوریان» مسافر زن توسط یک راننده اسنپ به دلیل «رعایت نکردن حجاب» خبرساز شده و انتشار تصویری از ، مسافر، در کنار این راننده اسنپ، موجی از واکنش‌ها را در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشته است.

در همین حال محمد جعفر منتظری، دادستان کل ایران، روز پنجشنبه «بدحجابی و بی‌حجابی» را «خط قرمز» نظام جمهوری اسلامی توصیف کرده و گفته بود که دستگاه قضایی اجازه بی‌حجابی در کشور را نمی‌دهد.

تعدادی از امامان جمعه در خطبه‌های روز ۲۴ خرداد درباره حجاب سخن گفتند.

از جمله احمد خاتمی، امام جمعه تهران گفت: «بی حجابی‌ها، بد حجابی‌ها و شل حجابی‌ها عادی نیست. قطعاً برنامه‌ریزی از سوی دشمن است. نمی‌گویم هر بی حجابی از طرف دشمن است. اما دلسوزانه می‌گویم در زمین دشمن بازی نکنید».

با آغاز فصل تابستان در ایران موج برخورد با افراد موسوم به «بی‌حجاب» از سوی ماموران نیروی انتظامی شدت می‌گیرد که بعضا با حبس و جریمه‌ نقدی افراد بازداشتی همراه می‌شود.

منابع: شبکه فاکس نیوز، رویترز و رادیوفردا/ا.م/ خ

دیدن نظرات (۷۵)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG