لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۱۱:۵۷

تعداد قربانیان نوشیدن الکل صنعتی در ایران به ۲۹۸ نفر افزایش یافت


یک بیمار بستری شده در اهواز به دلیل نوشیدن الکل صنعتی

حسن همتی، رئیس روابط عمومی اورژانس فارس، روز یکشنبه ۱۰ فروردین، خبر داد که ۶۴۲ نفر درپی مصرف الکل صنعتی مسموم شده و ٧٩ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

محمدجواد مرادیان، رئیس اورژانس فارس، یکشنبه هفته پیش خبر داده بود که مسمومیت ناشی از نوشیدن الکل صنعتی به ۵۳۰ مورد افزایش یافته و ۶۷ نفر جان باخته‌اند. به این ترتیب به جان باختگان استان فارس ۱۲ نفر افزوده شده است.

پیش از این ۲۶۷ نفر در این استان و دیگر استان‌های ایران بر اثر نوشیدن الکل صنعتی جان باخته بودند.

در همین حال احمد دهقان، رئیس مرکز مدیریت حوادث استان یزد، از مسموم شدن ۳۹ نفر و جان باختن پنج نفر به خاطر نوشیدن الکل صنعتی خبر داد.

باقر بهرامی، رئیس مرکز حوادث دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، نیز خبر داد که ۲۶ نفر در استان به علت سوء مصرف الکل دچار مسمومیت شده و پنج نفر جان باخته‌اند.

احمد عظیمی، بازپرس ویژه قتل دادسرای مرکز استان قم، نیز از جان باختن دو نفر بر اثر مصرف الکل در قم خبر داد.

مصطفی افشارنیک، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور، نیز خبر داد که ۹ نفر در این شهرستان به دلیل نوشیدن الکل صنعتی مسموم شده و یک نفر از آنان جان باخته است.

با محاسبه ۱۲ جان‌باخته جدید در استان فارس و افراد جان‌باخته در دیگر استان‌ها تعداد قربانیان نوشیدن الکل صنعتی به ۲۹۸ نفر افزایش پیدا می‌کند.

کیانوش جهان‌پور، سخنگوی وزارت بهداشت، نیز روز یکشنبه سوم فروردین خبر داد که دو هزار و ۱۹۷ نفر به دلیل نوشیدن الکل تقلبی مسموم شده‌اند.

به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در استان‌های ایران، این افراد برای «پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا» اقدام به خوردن یا غرغره الکل کرده بودند.

با این حال، گزارش‌های منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که عمده مسمومیت‌ها مربوط به مصرف الکل تقلبی است.

در روزهای گذشته، برخی از افراد اقدام به تغییر رنگ الکل متانول و فروش آن به جای الکل اتانول کرده‌اند و افرادی که قبلا الکل اتانول را برای مصرف خوراکی تهیه می‌کردند، با خرید الکل‌ متانول تقلبی قربانی شده‌اند.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG