لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ تهران ۱۲:۰۱

کرونا جان یک پرستار دیگر را در ایران گرفت


تصویری از آرشیو رادیو فردا

گزارش‌ها از درگذشت یک پرستار در ایران به دلیل ویروس کرونا خبر می‌دهند. شبکه راوی هویت این پرستار را الهام یوسف‌زاده، پرستار بیمارستان شهید باهنر کرمان معرفی کرده است.

بر اساس گزارش‌های رسمی تاکنون بیش از ۱۳۰ پرستار در ایران به علت بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند اما به گفته محمد شریفی‌مقدم، دبیر کل خانه پرستار، آمار کارکنان بهداشتی و درمانی، کاملاً امنیتی است.‏

آقای شریفی مقدم ۲۸ تیر ماه در گفت‌وگویی با روزنامه رسالت بدون ارائه آمار دقیق، از مرگ برخی پرستاران در سه ماه اخیر خبر داده بود که به گفته او واکسن دریافت کرده و در بخش‌ آی‌سی‌یو بیمارستان‌های مختلف مشغول به کار بوده‌اند.

به گفته آرمین زارعیان، رئیس هیات مدیره نظام پرستاری ایران، تنها تا تیر ماه بیش از صد هزار نفر از پرستاران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

او عنوان کرده بود که خدمت‌رسانی ۲۴ ساعته به بیماران، پرستاران را فرسوده کرده و افسردگی روحی نیز آنان را تهدید می‌کند.

به گفته مسئولین نظام پرستاری و کارشناسان، تعداد پرستاران در ایران بسیار کمتر از حد نیاز است و حقوق آنان نیز در سطحی نیست که زندگی‌شان را تامین کند. ضمن این‌که بسیاری از آن‌ها ترجیح می‌دهند به خارج از کشور مهاجرت کنند.

با استفاده از خبرگزاری‌های ایران و رادیو فردا/ ف.ق/ س.ن
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG