لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۰۳:۲۷

آمار رسمی مبتلایان به کرونا در ایران از ۸۰ هزار نفر فراتر رفت


سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز شنبه از افزایش بیماران مبتلا به کرونا به بیش از ۸۰ هزار نفر خبر داد.

کیانوش جهانپور که روز شنبه، ۳۰ فروردین، به روال معمول روزهای گذشته، اخبار و آمار مربوط به کرونا را اعلام می‌کرد، گفت در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۷۴ بیمار جدید شناسایی شده است.

بدین ترتیب تعداد کل بیماران مبتلا به کرونا طبق آمار رسمی وزارت بهداشت به ۸۰۸۶۸ نفر رسیده است.

او همچنین خبر داد که در طول این ۲۴ ساعت، ۷۳ بیمار دیگر جان خود را از دست داده‌اند و تعداد کل قربانیان به ۵۰۳۱ نفر رسیده است.


آقای جهانپور با اعلام این که ۳۵۱۳ نفر از بیماران کرونایی در «وضعیت شدید» این بیماری قرار دارند، گفت: «تاکنون ۵۵ هزار و ۹۸۷ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.»

او همچنین با اعلام این که مرگ و میر ناشی از کرونا «کاهش نسبی» داشته است، گفت: «تاکنون ۳۳۰ هزار و ۱۳۷ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور در ۱۲۶ آزمایشگاه انجام شده است.»

آمار رسمی کرونا در ایران در حالی به صورت روزانه توسط سخنگوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود که در روزهای اخیر برخی مقامات جمهوری اسلامی اذعان کرده‌اند که آمار واقعی مبتلایان و درگذشتگان بسیار بیشتر از آمار رسمی است.

روز سه‌شنبه، ۲۷ فروردین علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت، با اعلام این که امکان برآورد دقیق همه مبتلایان به ویروس کرونا در هیج کشوری نیست، گفت: «این که چندین برابر آمار اعلام‌شده مرگ داریم، قطعاً درست است.»

اشاره آقای رئیسی احتمالاً به برآورد مرکز پژوهش‌های مجلس بود که در روزهای گذشته با انتشار گزارشی بر اساس تخمین‌ها اعلام کرد که آمار واقعی تعداد افراد جان‌باخته حدود دو برابر و آمار مبتلایان بین ۸ تا ۱۰ برابر آمار اعلام شده توسط وزارت بهداشت است.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG