لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ تهران ۲۳:۱۱

افزایش تعداد قربانیان کرونا به شش نفر؛ امام جمعه: ترامپ می‌خواهد به قم ضربه بزند


بازدید رئیس اورژانس کشور از بیمارستان قرنطینه کرونا در قم

استاندار مرکزی خبر داد که یک نفر در این استان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده است. پیش از این پنج نفر در قم بر اثر ابتلا به کرونا فوت شده بودند و به این ترتیب تعداد افراد فوت شده به شش نفر افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، علی آقازاده، استاندار مرکزی، شامگاه روز شنبه ۳ اسفند، گفت که از سه نفر دیگر که مشکوک به ویروس کرونا بودند آزمایش گرفته شده است.

به گفته آقای آقازاده، همچنین حال یک پزشک که به کرونا مبتلا شده، رو به بهبودی است.

روز شنبه در عین حال اعلام شد که تمامی مدارس و آموزشگاه‌های و اماکن ورزشی استان مرکزی تا پایان هفته تعطیل شده است.

تعداد مبتلایان به این ویروس در ایران تاکنون ۲۸ نفر اعلام شده است.

به گفته کیانوش جهان‌پور، رئيس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت ایران، افراد مبتلا به کرونا، اکثرا ساکن شهر قم هستند.

در پی پنج بیمار مشکوک به ابتلا به کرونا در قم، تمام مراکز علمی این استان تا یک هفته و مراکز حوزوی نیز تا روز دوشنبه تعطیل شدند. اما با این وجود حرم «حضرت معصومه» تعطیل نشده است.

در همین حال علی‌اکبر حسینی‌نژاد، مشاور تولیت حرم حضرت معصومه، گفت: «تعطیل کردن حرم پیام تلخی دارد، اینجا پناهگاه مردم است و نشستن مردم در گوشه‌ای از حرم و صحن، مشکلی پیش نمی‌آورد.»

به گفته آقای حسینی‌ژاد، کارگران در حال ضد عفونی کردن حرم هستند و «یک بخش را می‌بندند و ضدعفونی می‌کنند و بعد باز می‌کنند و بخش دیگری را می‌بندند».

از سویی محمد سعیدی، امام جمعه قم و تولیت آستان «حضرت معصومه»، نیز مدعی شد که «دشمن می‌خواهد قم را شهری ناامن نشان دهد و انتقام همه شکست‌های خود را از قم بگیرد».

وی تاکید کرد که دونالد ترامپ، «به بهانه پدیده کرونا می‌خواهد ضربه فرهنگی و حیثیتی به قم بزند».

وی اضافه کرد: «هیچ فردی اجازه نمی‌دهد تا دشمن فضای قم را ناامن جلوه دهد و ترامپ خائن و مزدوران داخلی آرزوی شکست قم را به گور خواهند برد».

آقای سعیدی توضیح بیشتری درباره این ادعای خود نداده است.

تاکنون در استان‌های تهران، گیلان، مرکزی و قم موارد ابتلا به کرونا گزارش شده است.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG