لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ تهران ۰۳:۱۲

فدراسیون فوتبال ایران از فیفا تقاضای مهلت بیشتر کرد


نشست اعضای هیات رئیسه فوتبال ایران در روز سه‌شنبه

فدراسیون فوتبال ایران در نامه‌ای فوری به فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا، خواستار مهلت بیشتر برای توضیح درباره دخالت مقامات قضایی جمهوری اسلامی در فوتبال کشور شد.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، در نشست روز سه‌شنبه ۱۱ شهریور هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، اعضا با ارسال نامه‌ای به فیفا از این نهاد بین‌المللی خواستند که «با توجه به تعطیلات تاسوعا و عاشورا در ایران، به فدراسیون فوتبال ایران فرصت بیشتری برای پاسخ بدهد».

این نامه پس از آن نوشته شد که فیفا و AFC با ارسال نامه‌ای مشترک به فدراسیون فوتبال ایران، مخالفت خود را با استفاده از تهدیدهای قانونی و «تلاش برای مرعوب کردن افراد» با استفاده از قدرت مقامات قانونی خارج از فوتبال در ایران ابراز کردند.

نامه این دو نهاد پس از آن ارسال شد که به‌دنبال محکومیت ایران توسط فیفا به پرداخت شش میلیون و دویست هزار یورو به سرمربی پیشین تیم ملی، سازمان بازرسی کل کشور هشت نفر را به عنوان «متهمان پرونده ویلموتس» به دادستانی تهران معرفی کرد.

این هشت نفر به «خسارت زدن به اموال دولتی و حقوق عمومی» متهم شده‌اند و دادستانی از آنها خواسته فهرست اموال خود را ارائه دهند.

دبیرکل فیفا تا دوم سپتامبر (دوازدهم شهریور) به ایران فرصت داده تا مدارک لازم را برای شفاف‌سازی در خصوص اتهامات طرح شده، به این نهاد و همچنین کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه کند.

فدراسیون بین‌المللی فوتبال پیش از این نیز درباره مواردی چون ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه، فریبکاری در ترجمه اساسنامه فدراسیون و محکومیت‌های متعدد مالی ایران در فیفا، بارها به ایران انتقاد کرده بود.

پیش‌بینی می‌شود در صورت ادامه احضار اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به دادستانی تهران، فوتبال ایران این بار تعلیق شود.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG